Të fundit:

Kurti, emisarit Sarrazin: Serbia duhet të sanksionohet e ndëshkohet ndërkombëtarisht

Kryeministri Albin Kurti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i Parë,...

Prezantohet momenti i sulmit ku u vra polici Afrim Bunjaku

Drejtori i policisë, Gazmend Hoxha ka prezantuar pamje të...

Prezantohen pesë video ku shihet grupi terrorist duke kryer stërvitje para sulmit të 24 shtatorit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha...
ISP BroadcastISP BroadcastISP BroadcastISP Broadcast

Histori

Ky është kuptimi i tatuazhit të veçantë të Mirlind Dakut

Pas golit të mrekullueshëm të Mirlind Dakut ajo që ra në sy gjatë festimit të tij ishte tatuazhi mbi shpatullën e tij “KATANA 138”. Shumëkush...

Kali i Gjergj Kastriotit nuk donte asnjë tjetër pos zotërisë së tij

Në kohët antike, ka patur tregime të ndryshme se si njerëzit ,luftëtarët, mbretërit, princat etj, kanë qenë të lidhur më kafshët e tyre që...

Hoxha: Herodoti thotë se Dorianët nuk flisnin greqisht kur erdhën nē Spartë dhe e krijuan Spartēn

Përmes rrjetit social Facebook, Shqipe Hoxha ka shkruar se: Herodoti thotë se Dorianët nuk flisnin greqisht kur erdhën nē Spartë dhe e krijuan Spartēn. Ndērsa...

Latifi: Ukshin Hoti i gjallë jo vetëm në mendjen dhe zemrat tona, shpirti i tij kryengritës jeton mes nesh

Kryetari i komunës së Rahovecit Smajl Latifi, me rastin e 24 vjetorit të zhdukjes së veprimtarit të çështjes kombëtare shqiptare Ukshin Hoti,  lartësoi figurën...

146 vite nga themelimi i Komitetit të Janinës

Më 3 maj 1877 ishte formuar Komiteti i janinës në Janinë. Qëllimi i këtij komiteti ishte që të mbrohen tokat shqiptare, të cilat rrezikoheshin që...

24 vjetori i masakrës në Vushtrri, Çitaku: Studime, dhimbja jonë e madhe

Nënkryetarja e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Vlora Çitaku ka përkujtuar 24 vjetorin e masakrës në Studime të Vushtrrisë. Përmes një postimi Çitaku ka thënë...

Konjufca: Sot, në 24 vjetorin e rënies, me dhembje i përkujtojmë 116 civilët shqiptarë të masakrës së Studimes

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, tha se Serbia kishte për qëllim që ta shfaros popullin shqiptarë. Në akademinë përkujtimore për masakrën e 2...

Pirro Prifti: Përse përqeshen dhe kritikohen hulumtuesit që kërkojnë të zbulojnë të vërtetat e Historisë së Shqipërisë?

Historiani Fahri Xharra, përmes një postimi në faqen e tij Facebook, ka përgëzuar mikun e tij për hulumtimin e bërë për zbulimin e të...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe
spot_img

Mos i humbisni:

Kurti, emisarit Sarrazin: Serbia duhet të sanksionohet e ndëshkohet ndërkombëtarisht

Kryeministri Albin Kurti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i Parë,...

Prezantohet momenti i sulmit ku u vra polici Afrim Bunjaku

Drejtori i policisë, Gazmend Hoxha ka prezantuar pamje të...

Prezantohen pesë video ku shihet grupi terrorist duke kryer stërvitje para sulmit të 24 shtatorit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha...

Edon Zhegrova shënon super gol te Lille

Lille është duke fituar 1-0 ndaj  Le Havre në...

Prezantohen pamje të reja: Autorët e sulmit të 24 shtatorit në veri u përgatitën në pronën e Radoiçiqit

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, në një...
spot_img