Të fundit:

Qeveria mban mbledhje elektronike, ja vendimet që mori

Qeveria e Republikës së Kosovës ka mbajtur sot mbledhje...

Mbi 70 aksidente trafiku për dy ditë, 8 persona të vdekur që nga janari

Aksidenti me përfundim tragjik që ndodhi të hënën tek...

Express: Shqipëria ka gjithçka që një turist mund të dëshirojë për pushime

Vendi befasues ka gjithçka që një turist mund të...
ISP BroadcastISP BroadcastISP BroadcastISP Broadcast

Maqedoni

Ahmeti: Pa pajtim ndërmjet Kosovës dhe Serbisë nuk do të ketë Ballkan të qetë e paqe

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim në Maqedoninë e Veriut, Ali Ahmeti ka thënë se pa pajtim ndërmjet Kosovës dhe Serbisë nuk do të...

Osmani: Pas 17 shkurtit, 28 janari dita më e rëndësishme në rajon

Zgjedhjen e Talat Xhaferit si kryeministri i parë shqiptar në Maqedoninë e Veriut, ministri i Punëve të Jashtme në Maqedoninë e Veriut, Bujar Osmani,...

Mbahet mbledhja e parë qeveritare në RMV me kryeministër Talat Xhaferin

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, ka caktuar seancën e parë të përbërjes qeveritare të sapo zgjedhur. Ajo është paraparë të mbahet sot me...

Zgjedhja e Talat Xhaferit kryeministër, Haradinaj: Lajmi më i mirë për të ardhmen e shqiptarëve

Kryetari i AAK’së, Ramush Haradinaj, e uruar Talat Xhaferin që u zgjodh sot kryeministër i Maqedonisë së Veriut. Ai tha se zgjedhja e Xhaferit si...

Befason vëllai i Talat Xhaferit, thotë se kryeministri e ka koeficientin sa të Ajnshtajnit

Vëllai i Talat Xhaferit ka thënë se ky i fundit e ka koeficientin sa të shkencëtarit Albert Ajnshtajn. Kështu ka thënë ai në një lidhje...

Talat Xhaferi flet si kryeministër i Maqedonisë së Veriut: Mbetem përgjegjës para qytetarëve

Talat Xhaferi e ka mbajtur fjalimin e parë pas marrjes së detyrës si kryeministri i parë shqiptar në Maqedoninë e Veriut. Xhaferi foli për përgjegjësinë...

Abdixhiku uron Xhaferin: Arritje historike, le të jetë ky inspirim për secilin shqiptar në këtë Republikë

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, e ka uruar Talat Xhaferin për zgjedhjen si kryeministër i parë shqiptar i Maqedonisë së Veriut. Ai, me anë të...

Konjufca uron Xhaferin: Arritje e rëndësishme për të gjithë shqiptarët

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka uruar Talat Xhaferin në zgjedhjen e tij si kryeministrët i Maqedonisë së Veriut, gjë të cilën...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe
Extra AL PVC

Mos i humbisni:

Po vjen telefoni Barbie

Kompania HMD, e cila është përgjegjëse për telefonat Nokia,...

Barcelona po shqyrton mundësinë për t’i bërë një ofertë yllit francez që i skadon kontrata në verë

Barcelona me shumë gjasa do të jetë në ‘gjueti’...

10 rregulla për fjalime që do të mbahen mend

Edhe në biznes, idetë e mira mund të formësojnë...

Gabimet që bëjmë me fytyrën gjatë dimrit

Lëkura në dimër është shumë më e ndjeshme se zakonisht dhe...

Protestë kundër vizitës në Podgoricë të udhëheqësit të serbëve të Bosnjes, Milorad Dodik

Një grup qytetarësh u mblodhën të martën para ndërtesës...
spot_img