Të fundit:

Haziri për qeverisjen e VV-së në Gjilan: Mirësevini në Komunën e Skandaleve

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, vazhdon me kritika ndaj...

“Të kemi rrëzu prej provimit”, “Je sharlatan”, shpërthen zënka mes Ramabajës e Zekës

Dy analistët e rregullt televiziv kanë pasur një duel...

Situata në veri mund të përkeqësohet, thotë shefi i EULEX-it

Çështja e sigurisë në veriun e Kosovës po përmendet...
ISP BroadcastISP BroadcastISP BroadcastISP Broadcast

Arbëria

Kush po e pret më shumë fitoren e Trumpit, Vuçiqi apo Albini?

Shkruan: Afrim Kasolli   Është thënë shpesh nga analistë të ndryshëm ndërkombëtarë se Serbia, po e zvarrit dialogun dhe po e minon zbatimin e marrëveshjeve të...

Leonora Jakupi për Musliun: Po ta dinë njerëzit se sa të bardhë e ke zemrën, do të luteshin për ty

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu, pak ditë më parë ka njoftuar se është nisur për në Gjermani për një trajtim mjekësor, për shkak të...

Incident zjarri në Prishtinë, përfshihet një objekt

Në rrugën ''Ukshin Hoti'', në Prishtinë, sot rreth orës 9:45, ka ndodhur një incident zjarri ku është përfshirë një objekt. Në vendngjarje kanë dalur zjarrëfiksit...

Fillojnë protestën punëtorët e sigurimit fizik të KEK-ut

Punëtorët e sigurimit fizik të Korporatës Energjetike (KEK), para pak çasteve kanë filluar protestën e tyre në sheshin ''Nënë Tereza''. Ato po protestojnë lidhur me...

Aksident trafiku, ndërmjet një kamionete dhe një veture

Sot rreth orëve të para të mëngjesit ka ndodhur një aksident trafiku në autostradën Prizren-Prishtinë, në mes të një kamionete dhe një veture. Lëndime trupore...

Prokuroria e Pejës vazhdon hetimet lidhur me keqpërdorimet me patentë shofer

Keqpërdorime e shkelje të shumta ligjore dyshohet se janë bërë përgjatë këtyre viteve për marrjen e patentë-shoferit. Zëvendësministri i Infrastrukturës, Hysen Durimishi derisa kishte njoftuar...

Aliu raporton në Komisionin për Mbikëqyrjen e Financave Publike

Ministri i Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, Liburn Aliu sot do të raportojë në Komisionin për Mbikëqyrjen e Financave Publike. Ai do të raportojë për...

Sot protestojnë punëtorët e sigurimit fizik të KEK-ut

Shoqata Sindikale e Sigurimit Fizik në KEK kanë njoftuar se sot nga ora 10:00, do të mbajnë një protestë paqësore, fillimisht në sheshin “Zahir...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe
Extra AL PVC

Mos i humbisni:

Haziri për qeverisjen e VV-së në Gjilan: Mirësevini në Komunën e Skandaleve

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, vazhdon me kritika ndaj...

“Të kemi rrëzu prej provimit”, “Je sharlatan”, shpërthen zënka mes Ramabajës e Zekës

Dy analistët e rregullt televiziv kanë pasur një duel...

Situata në veri mund të përkeqësohet, thotë shefi i EULEX-it

Çështja e sigurisë në veriun e Kosovës po përmendet...

Hoxha deputetëve të PDK-së: Pse merreni me Kurtin kur s’keni kapacitet në vendimet e tij

Analisti politik, Ylli Hoxha, iu drejtua deputetëve të Partisë...

Fëmijët në komunën e Prishtinës nga muaji mars mund të vlerësohen falas te psikologu, logopedi dhe ergoterapeuti

Nga muaji mars, të gjithë fëmijët e kryeqytetit mund...
spot_img