Të fundit:

Kurti, emisarit Sarrazin: Serbia duhet të sanksionohet e ndëshkohet ndërkombëtarisht

Kryeministri Albin Kurti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i Parë,...

Prezantohet momenti i sulmit ku u vra polici Afrim Bunjaku

Drejtori i policisë, Gazmend Hoxha ka prezantuar pamje të...

Prezantohen pesë video ku shihet grupi terrorist duke kryer stërvitje para sulmit të 24 shtatorit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha...
ISP BroadcastISP BroadcastISP BroadcastISP Broadcast

Arbëria

Shërbyesit civilë s’duan të bëhen inspektorë të punës – këtë vit numri i tyre zbret në 33

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI) ka mbajtur tryezë diskutimi me temën “Ku janë inspektorët e ‘premtuar’ të punës”. Aty u adresuan sfidat dhe vështirësitë në...

ShBA: Vetmia po aq vdekjeprurëse sa pirja e gjysmë pakete duhan në ditë

Vetmia e përhapur gjerë në Shtetet e Bashkuara paraqet rreziqe shëndetësore po aq vdekjeprurëse sa pirja e gjysme pakete duhan në ditë, duke i...

ZRrE: Marrëveshja me “Elektro Sever” ka ngecur te kontrata me KEDS-in

Kryesuesi i Bordit të Zyrës së Rregullatorit të Energjisë (ZRrE), Ymer Fejzullahu bëri të ditur se kanë përfunduar të gjitha obligimet sa i përket...

Reportazhi i RAI3: Shqipëria, destinacioni i momentit

Shqipëria si destinacion turistik po promovohet çdo vit e më shumë në medie dhe televizione ndërkombëtare. Së fundmi, kanali televiziv italian RAI3 transmetoi një reportazh...

Mbyllet për publikun seanca ndaj Enver Sekiraqës i akuzuar për nxitje të vrasjes së Triumf Rizës

Me kërkesë të palëve në procedurë është mbyllur për publikun seanca e së martës në gjykimin ndaj Enver Sekiraqës, i cili po akuzohet për...

Nesër takimi me Vuçiqin, Chollet dhe Kurti bisedojnë për formimin e menjëhershëm të Asociacionit

Këshilltari i lartë i Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet, ka biseduar me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti rreth takimit të nesërm që do...

Krasniqi: Kjo ishte filozofia prapa lëvizjes popullore për pajtimin e gjaqeve

Deputeti i PDK-së, Memli Krasniqi në rrjetin social Facebook ka kujtuar ngjarjen e pajtimit të gjaqeve 33 vjet më parë, më 1 maj 1990.  Ai...

“Për hapjen e urës mund të vendosin vetëm serbët”

Ish-kryetari i Komunës së Mitrovicës së Veriut, Millan Radojeviq ka thënë se vendimin eventual për hapjen e urës së Ibrit mund të marrin vetëm...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe
spot_img

Mos i humbisni:

Kurti, emisarit Sarrazin: Serbia duhet të sanksionohet e ndëshkohet ndërkombëtarisht

Kryeministri Albin Kurti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i Parë,...

Prezantohet momenti i sulmit ku u vra polici Afrim Bunjaku

Drejtori i policisë, Gazmend Hoxha ka prezantuar pamje të...

Prezantohen pesë video ku shihet grupi terrorist duke kryer stërvitje para sulmit të 24 shtatorit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha...

Edon Zhegrova shënon super gol te Lille

Lille është duke fituar 1-0 ndaj  Le Havre në...

Prezantohen pamje të reja: Autorët e sulmit të 24 shtatorit në veri u përgatitën në pronën e Radoiçiqit

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, në një...
spot_img