Të fundit:

Kërkohet privatësi gjatë rivarrimit të Liridona Ademajt

Nesër (hënë) pritet të zhvarroset dhe rivarroset Liridona Ademaj...

Sekuestrohen 24 thika në Merdarë, policia nis hetimet

Policia Kufitare e Kosovës në Merdare, gjatë realizimit të...

Erërat e forta rrëzojnë një shtyllë elektrike në Klinë – disa fshatra mbesin pa rrymë

Erërat e forta kanë shkaktuar dëme në rrjetin elektrik...
ISP Broadcast

Adem Sallauka: UÇK-ja ishte forcë vullnetare

Se shumica e Ushtrive Çlirimtare nuk mund të përshkruhen sipas termave klasikë të ushtrive...

Opozita pranon draft-statutin e Asociacionit – AAK konfirmon, PDK e LDK heshtin

Bashkimi Evropian u ka dorëzuar partive politike opozitare edhe...

Kështu mund të dallohen 2 euro false nga ato origjinale

Teksa në Kosovë është shndërruar në problem përdorimi i...
spot_img

Kërkohet privatësi gjatë rivarrimit të Liridona Ademajt

Nesër (hënë) pritet të zhvarroset dhe rivarroset Liridona Ademaj...

Një burrë vdes gjatë arrestimit nga policia në Berlin

Një burrë vdiq gjatë një arrestimi policor pas trazirave...

Cila prej ngjyra të syve është më e shëndetshme?

Mos gaboni që të tërhiqeni gjithnjë nga e bukura...

Të fundit

Kërkohet privatësi gjatë rivarrimit të Liridona Ademajt

Nesër (hënë) pritet të zhvarroset dhe rivarroset Liridona Ademaj...

Një burrë vdes gjatë arrestimit nga policia në Berlin

Një burrë vdiq gjatë një arrestimi policor pas trazirave...

Cila prej ngjyra të syve është më e shëndetshme?

Mos gaboni që të tërhiqeni gjithnjë nga e bukura...

Çfarë do të thotë të falësh dikë me zemër

“Të falësh dikë nuk do të thotë ta dënosh...

A e dini pse ora e mësimit në shkollë zgjat 45 minuta?

Nëse doni të gjeni përgjigjen e kësaj pyetjeje, ju...
spot_imgspot_img

Më të lexuarat

Mbi 50% e seancave në vazhdime, monitoruesit kritikojnë legjislativin për mossigurim të kuorumit

 Nga Instituti i Kosovës për Drejtësi adresojnë kritika sa i përket numrit të vogël të projektligjeve të votuara, ndërkaq nga Instituti Demokratik i Kosovës...

Në rast të liberalizimit të vizave, fuqia e pasaportës së Kosovës do të katërfishohej

Përfundimi i procesit të shumëpritur të liberalizimit të vizave, përveç që do të lehtësonte lëvizjen e lirë për qytetarët e Kosovës do të katërfishonte...

Lëshohet urdhëresë për sjellje me detyrim ndaj Nol Nushit

Në mungesë të të akuzuarit Nol Nushi, është shtyrë seanca e paraparë për të hënën në Gjykatën Themelore në Prishtinë, në rastin ku i...

​Dua Lipa kritikon sërish spekulimet për Kupën e Botës

Dua Lipa mendon se Kupa e Botës ofron një "mundësi vërtet unike për të kërkuar llogari nga Katari", por këmbënguli se nuk ka asgjë...

Tërmet në Greqi

Një tërmet me magnitudë 4.4 të shkallës Rihter ka rënë në Kretë, sipas matjeve të Institutit Gjeodinamik. Epiqendra e tërmetit ishte 40 km, në veri-verilindje...

KFOR-i për situatën në veri: Me rëndësi të shmanget përshkallëzimi i ri, rruga drejt paqes është dialogu mes Prishtinës dhe Beogradit

Misioni i KFOR-it njoftoi sot se e vetmja rrugë drejt paqes është që Beogradi dhe Prishtina t’i zgjidhin çështjet e tyre përmes dialogut dhe...

Ahmeti: Zjarrfikësit e Kosovës të harruar nga shteti

Tahir Ahmeti, njohës i çështjeve të emergjencave dhe njëherësh Drejtor Ekzekutiv i Qendrës Kërkimore për Politika të Sigurisë (SPRC), tha se zjarrfikësit e Kosovës...

Enver Hasani: Marrëveshja shkel kushtetutën në çdo dispozitë

Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani ka thënë dakordimi mes kryeministrit të Kosovës Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiq, në Ohër, është...

ISP Broadcast licenson edhe platformën Digit ARB

Të hënën u mbajt mbledhja e katërt e Komisionit të Pavarur të Mediave (KPM) ku në këtë mbledhje janë licencuar edhe 14 kanalet e...

Yje

Krerët e FBK do të marrin pjesë në Asamblenë e Përgjithshme të FIBA Evropës

Krerët e Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) do të jenë pjesëmarrës të Asamblesë së Përgjithshme të FIBA Evropës. Presidenti i FBK-së, Arben Fetahu dhe...

Kosova tejet “ambicioze”, deklarohet parakandidate për Lojërat Mesdhetare 2030

Kosova është deklaruar parakandidate për Lojërat Mesdhetare 2030, që në pamje të parë ka shumë përfitime për shtetin tonë, por njëkohësisht duket tejet ambicioze...

Hadergjonaj: U shkatërruam nga ai barazim me Andorrën, do të rikthehemi për të kompensuar pikët e humbura

Përfaqësuesja e Kosovës ka zhvilluar dy ndeshjet e para për kampanjën kualifikuese të Euro 2024. Dardanët kanë luajtur baras në dy sfidat e para, fillimisht...

Opinione

A po përgatitet një koalicion tjetër qeveritar (VAN) për hir të marrëveshjes me Serbinë?

Shkruan: Afrim Kasolli- Që kur ishte pajtuar dhe dakorduar për planin franko-gjerman për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, të...

Mbajtja e zgjedhjeve të brendshme nuk është çështje momentumi, por e zbatimit të statutit

Shkruan: Afrim Kasolli -Kam qenë nga ata që në disa raste e kam ngritur për diskutim hezitimin e (pa) qëllimshëm të...

Morina: 33 punëtorë teknikë marrin pagë sa këshilltari i MPJ-së

Punëtorët teknikë të Qendrave të Mjekësisë Familjare dhe të nëntë shkollave në Prishtinë kanë protestuar para komunës të martën, me kërkesë...

Kapitullimi politik i opozitës dhe rrezikimi i demokracisë

Shkruan: Afrim Kasolli- Me frikën dhe ankthin që janë duke e shpërfaqur ndaj mundësisë së zgjedhjeve të parakohshme, nuk është befasi...

Sport

Ridizajnimi i “Santiago Bernabeut” duket se ka ‘dështuar’ – tifozët shfaqin pikat e dobëta

Santiago Bernabeu i ri po i afrohet kompletimit. Zbulimi...

Daja: Vetëm me karakter mund të përmbysësh rezultatin në një mot të tillë

Trajneri i Ballkanit, Ilir Daja, është shprehur i kënaqur...

Guardiola di diçka më shumë: Paralajmëron vite të errëta për Manchester Cityn

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, ka dërguar një...

Dallku: I lumtur që nuk pësuam gol, me pak fat mund të shënonim fitore

Trajneri i Dukagjinit, Armend Dallku, është shprehur i lumtur...

Shala: Humbje e dhimbshme, nuk fitoi Ballkani por ne e humbëm vet lojën

Trajneri i Fushë Kosovës, Burim Shala, e ka cilësuar...

Dallku: I lumtur që nuk pësuam gol, me pak fat mund të shënonim fitore

Trajneri i Dukagjinit, Armend Dallku, është shprehur i lumtur që skuadra e tij nuk pësoi gol në sfidën ndaj Prishtinës, si dhe tha që...
spot_img

Historitë e fundit

Qëndroni në kontakt:

255,324FansLike
97,058SubscribersSubscribe

Mos i humbisni:

Kërkohet privatësi gjatë rivarrimit të Liridona Ademajt

Nesër (hënë) pritet të zhvarroset dhe rivarroset Liridona Ademaj...

Një burrë vdes gjatë arrestimit nga policia në Berlin

Një burrë vdiq gjatë një arrestimi policor pas trazirave...

Cila prej ngjyra të syve është më e shëndetshme?

Mos gaboni që të tërhiqeni gjithnjë nga e bukura...

Çfarë do të thotë të falësh dikë me zemër

“Të falësh dikë nuk do të thotë ta dënosh...

A e dini pse ora e mësimit në shkollë zgjat 45 minuta?

Nëse doni të gjeni përgjigjen e kësaj pyetjeje, ju...