Kufizimi i orarit për shkak të temperaturave – MSH thotë se janë marrë masa ndaj 28 shkelësve

Ministria e Shëndetësisë ka thënë se vendimi i marrë...

Kurti e viziton qendrën e Xhudistëve në Pejë, u uron suksese për Lojërat Olimpike 2024

Kryeministri i Kosovës, e ka vizituar Qendrën Nacionale të...

Aksident trafiku në magjistralen Klinë – Skenderaj, pamje nga vendi i ngjarjes

Një aksident trafiku ka ndodhur para disa minutash në...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Arbëria

Serwer për BE-në: S’po mund ta detyrojnë Serbinë ta zbatojë marrëveshjen, duhet rivendosje të dialogut 

Dialogu Kosovë-Serbi ka nevojë për “rivendosje”, thotë profesori i mirënjohur në “John Hopkins Universty”, Daniel Serwer, teksa shtjellon atë që, sipas tij, Bashkimi Evropian...

Kendall Jenner vizitoi Luvrin zbathur në mesnatë, përdoruesi nxit një teori për këtë

Kendall Jenner rezervoi muzeun e Luvrit gjatë natës për orë të tëra, por ajo që zgjoi vëmendjen ndjekësve ishte se ajo kishte qenë zbathur. Mes...

Stadiumi i klubit të njohur gjerman bëhet “pishinë” pas vërshimeve

Në Gjermani, në qytetin Baden-Vyrtemberg ka rënë shi pa pushim gjatë ditëve të fundit, duke shkaktuar kështu disa dëme. Stadiumi i klubit të famshëm në...

Kupchan: Kurti duhet të bisedojë, nuk ka zgjidhje me ultimatume

Charles Kupchan, ish-drejtor i çështjeve evropiane në Këshillin e Sigurisë Kombëtare të SHBA-së, thotë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nuk është dashur të...

Vuçiq pas takimit me Borrellin: Me Kurtin s’u takova, ai ose s’deshi ose s’guxoi – pyeteni atë

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha për mediat në Bruksel se gjatë rundit të dialogut të nivelit të lartë, ai nuk është takuar me...

Formacionet zyrtare, Sllovaki – Rumani: Ndeshje e diskutuar, ku barazimi i dërgon tutje dy skuadrat

Sllovakia dhe Rumania do të përballen në ndeshjen e fundit të grupeve në kuadër të grupit E, ku barazimi i dërgon tutje të dy...

Tri shenjat e horoskopit që presin ndryshime të mëdha deri në fund të verës

Ndërsa vera sjell diell, det dhe relaksim, për disa shenja të zodiakut kjo do të jetë një periudhë e ndryshimeve. Zbuloni se cilat janë këto...

Familja amerikane padit NASA-n pasi mbeturinat hapësinore i ranë mbi shtëpi, kërkon 80,000 dollarë dëmshpërblim

  Një familje në Napoli, Florida, shtëpia e së cilës u godit nga mbeturinat që ranë në Tokë nga hapësira dhe hapën një vrimë në...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe
Extra AL PVC

Mos i humbisni:

Kufizimi i orarit për shkak të temperaturave – MSH thotë se janë marrë masa ndaj 28 shkelësve

Ministria e Shëndetësisë ka thënë se vendimi i marrë...

Kim Kardashian dhe motra e saj marrin pjesë në dasmën e miliarderit më të madh në Azi, vishen si indiane në ceremoni

Kim dhe Khloe Kardashian, motrat Kardashian, ishin të ftuara...

Biden premton masa mbrojtëse për imigrantët, Trump dëbime masive

Kandidatët presidencialë në Shtetet e Bashkuara Joe Biden dhe...

Kurti e viziton qendrën e Xhudistëve në Pejë, u uron suksese për Lojërat Olimpike 2024

Kryeministri i Kosovës, e ka vizituar Qendrën Nacionale të...

Pushuesi goditet nga gomonia në Karaburun, dërgohet për ndihmë në spital

Një turist është goditur nga një mjet lundrues në...
spot_img