Sot përkujtohet 178-vjetori i lindjes së Naim Frashërit

Sot shënohet 178-vjetori i lindjes së shkrimtarit dhe veprimtarit...

Peci: Komuna e Rahovecit, përmes qeverisjen sonë deri më tani është përkrahur me 21 milionë euro

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci,...

Arrestohet një burrë në Prishtinë pasi sulmoi fizikisht gruan e tij, në shtëpi i gjenden tri armë

Policia e Kosovës ka arrestuar një burrë në Prishtinë,...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Ekonomi

Nënshkruhet marrëveshja 90 milionëshe me Bankën Botërore

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati dhe Zëvendës Presidentja për Evropë dhe Azi Qendrore në Bankën Botërore, Antonella Bassani, kanë nënshkruar Marrëveshjen...

Banka Botërore parasheh rritje ekonomike në Kosovë dhe në rajon

Banka Botërore ka parashikuar në një raport të enjten rritje ekonomike prej 3.2 për qind këtë vit dhe prej 3.5 për qind në vitin...

Murati njofton se sot ka miratuar bartjen e të hyrave vetanake të komunave në vlerë prej 60 milionë eurove

Ministri i Financave Hekuran Murati ka njoftuar se është bërë bartja e të hyrave vetanake të komunave, në vlerë prej 60 milionë euro. Murati tha...

Qytetarët së shpejti do të rimbursohen për kthimin e shisheve të plastikës, qelqit e kanaçet

Së shpejti edhe në Kosovë do të vijë sistemi i rimbursimit të depozitave në Kosovë. Këtë e ka bërë të ditur Ministria e Mjedisit,...

Ku është pabarazia më e madhe në shpërndarjen e pasurisë në Evropë?

Pabarazia e pasurisë është shumë e dukshme në mbarë botën, gjë që është e vërtetë edhe në Evropë. Gjegjësisht, 10% më të pasurit në...

1.34 miliardë euro nga mërgimtarët vitin e kaluar, lista nga cili shtet u dërguan më së shumti

Instituti GAP ka publikuar një infografikë lidhur me remitencat në Kosovë për vitin 2023. Gjatë vitit të kaluar, mërgimtarët kanë dërguar në Kosovë 1.34...

​Rafuna: Miliona euro të humbura nga sanksionet e BE-së

Masat e Bashkimit Evropian, rënia e eksporteve, zbehja e raporteve me Shtetet e Bashkuara të Amerikës, janë disa nga faktorët që kanë ndikuar jashtëzakonisht...

Nënshkruhet kontrata 21 milionëshe për ndërtimin e rrugës Prishtinë-Pejë

Ministri i Infrastrukturës, Liburn Aliu ka bërë të ditur se është nënshkruar kontrata për fillimin e ndërtimit të rrugës Prishtinë – Pejë, segmenti Kijevë-Dollc. Kontratë...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe
Extra AL PVC

Mos i humbisni:

Sot përkujtohet 178-vjetori i lindjes së Naim Frashërit

Sot shënohet 178-vjetori i lindjes së shkrimtarit dhe veprimtarit...

Peci: Komuna e Rahovecit, përmes qeverisjen sonë deri më tani është përkrahur me 21 milionë euro

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci,...

Arrestohet një burrë në Prishtinë pasi sulmoi fizikisht gruan e tij, në shtëpi i gjenden tri armë

Policia e Kosovës ka arrestuar një burrë në Prishtinë,...

Kjo është çanta më e shtrenjtë në botë, pse shitet për 450,000 dollarë

Himalaja është çanta më e shtrenjtë që ekziston dhe...

Ana Bërnabiq me letër propagandistike kundër avancimit të Kosovës në KiE

Kosova do të jetë në agjendën e Asamblesë Parlamentare...
spot_img