Të fundit:

Specialja arreston komandant “Topin” – Haxhi Shalën

Gjykata Speciale ka ndërmarrë sot një operacion, i cili...

14 vetura përfshihen në aksidentin në Fushë Kosovë

Zëdhënësi i Policisë, Daut Hoxha, ka dhënë detaje për...

Vazhdon procesi gjyqësor ndaj Thaçit dhe të tjerëve në Hagë

Procesi gjyqësor ndaj Hashim Thaçit, Jakup Krasniqit, Kadri Veselit...
ISP BroadcastISP BroadcastISP BroadcastISP Broadcast

Ekonomi

Nënshkrimi i kontratës për energjinë, Von Cramon: Hap drejt zbatimit të plotë të të gjitha marrëveshjeve

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, ka përshëndetur marrëveshjen mes KEDS-it dhe Elektroseverit, e cila ka për qëllim normalizimin e shpërndarjes...

​Rritet numri i gjobave dhe inspektimeve, kaq punëtorë humbën jetën sivjet në vendin e punës

Kryeinspektori i Inspektoratit të Punës, Hekuran Nikqi ka deklaruar se në krahasim me vitin e kaluar ka rënie të numrit të vdekjeve të punëtorëve...

Dështon mbledhja e Komisionit për Ekonomi

Ka dështuar shqyrtimi i Projektligjit që ishte paraparë të mbahet të mërkurën në Komisionin për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti. Shkak për këtë është bërë...

Ministria e Ekonomisë lanson subvencionimin për pajisje efiçiente për ngrohje

Ministria e Ekonomisë lanson subvencionimin për pajisje efiçiente për ngrohje në mbështetje të ndërmarrjeve mikro, të vogla dhe të mesme, financuar nga BE-ja. Pjesëmarrës ishin...

Kalon Projektligji për Fondin Sovran, s’voton opozita

Komisioni për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti, ka miratuar raportin me 47 amendamente për Projektligjin për Fondin Sovran. Prezantimin e bëri deputetja e Listës Guxo,...

Gjermania mbështet dekarbonizmin e sektorit energjetik në Kosovë dhe Ballkanin Perëndimor

Këtë javë, filloi zbatimin projekti i ri i financuar nga Qeveria Gjermania me qëllim avancimin e mëtutjeshëm të Agjendës së Gjelbër me fokus në...

Rizvanolli: 1.2 miliardë euro do të investohen për ndërtimin e kapaciteteve të reja energjetike

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, tha se sa i përket kapaciteteve gjeneruese, deri në vitin 2025 do të kontraktohen investime në vlerë 1.2 miliard...

AKB organizon forumin e parë ekonomik Kosovë-Taiwan

Aleanca e Kosovës së Bizneseve (AKB) dhe instituti i Industrisë dhe Teknologjisë nga Taiwan organizuan Forumin e parë ekonomik bilateral në mes bizneseve të...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe
spot_img

Mos i humbisni:

Specialja arreston komandant “Topin” – Haxhi Shalën

Gjykata Speciale ka ndërmarrë sot një operacion, i cili...

14 vetura përfshihen në aksidentin në Fushë Kosovë

Zëdhënësi i Policisë, Daut Hoxha, ka dhënë detaje për...

Vazhdon procesi gjyqësor ndaj Thaçit dhe të tjerëve në Hagë

Procesi gjyqësor ndaj Hashim Thaçit, Jakup Krasniqit, Kadri Veselit...

Aksident zingjiror në Fushë Kosovë

Në mëngjesin e sotëm ka ndodhur një aksident i...

Vdes një 71 vjeçar në Therandë, dyshohet se ra nga një pemë

Një 71 vjeçar nga fshati Mushtisht i Therandës, ka...
spot_img