Të fundit:

Inspektorët rrënojnë tri furra të gëlqeres në Shtime

Inspektorët e Komunës së Shtimes këtë të premte kanë...

Begaj ua kërkon tri vendeve afrikane njohjen e pavarësisë së Kosovës

Presidenti shqiptar, Bajram Begaj, në New York ku po...

Thënie nga Ismail Kadare

Ismail Kadare është një ndër shkrimtarët më të mëdhenj...
ISP BroadcastISP BroadcastISP BroadcastISP Broadcast

Ekonomi

Shtrenjëtohen kreditë bankare në Kosovë

Bankat komerciale në Kosovë kanë shtrenjtuar kreditë për klientët. Sipas raportit të sistemit financiar për muajin maj 2023, të përgatitur nga Banka Qendrore e...

Rekord i bankave komerciale, në mars fituan mbi gjysmë milioni euro në ditë

Bankat komerciale në Kosovë vazhdojnë t’i rrisin fitimet e tyre enorme për çdo vit. Vetëm në tre mujorin e parë të këtij viti, bankat komerciale...

AUV me aksion për ndalimin e therjeve të kafshëve në Kodrën e Trimave në Prishtinë

Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë (AUV) ka zhvilluar aksion për ndalimin e therjeve të kafshëve dhe shpezëve në hapësira publike, specifikisht në hapësirat e...

​Odat Ekonomike Kosovë – Maqedoni e Veriut: Në 10 vjetët e ardhshme të jetë prioritet ekonomia

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Lulzim Rafuna dhe homologu i tij maqedonas, Branko Azeski kanë diskutuar të hënën në Prishtinë për iniciativat e...

Në Shqipëri, çmimet e ushqimeve në muajin prill u rritën nga 3.4% deri në 15%

Edhe pse tregtia botërore ka hyrë në një fazë të re stabiliteti, në vendin tonë çmimet e ushqimeve të shportës për konsumatorët e përditshëm...

Vlera e Bitconit mund të dyfishohet

Vlera e Bitcoinit është rritur më shumë se 74 për qind që nga fillimi i vitit, por se kriptovaluta më e popullarizuar në botë...

Sot lansohet Fondi Sovran – çka dihet deri më tani për të?

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sot do të marrë pjesë në konferencën për lansimin e Fondit Sovran të Kosovës. “Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin...

Tatimi në pronë po alarmon qytetarët e Kosovës

Qytetari nga Prishtina, përkatësisht nga lagjja “Dodona” ka dëshmuar me faturat e tij se çmimi për tatimin në pronë për këtë vit i është...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe
spot_img

Mos i humbisni:

Inspektorët rrënojnë tri furra të gëlqeres në Shtime

Inspektorët e Komunës së Shtimes këtë të premte kanë...

Begaj ua kërkon tri vendeve afrikane njohjen e pavarësisë së Kosovës

Presidenti shqiptar, Bajram Begaj, në New York ku po...

Thënie nga Ismail Kadare

Ismail Kadare është një ndër shkrimtarët më të mëdhenj...

Të hënën mblidhet Kryesia e Kuvendit

Nga Kuvendi i Republikës së Kosovës njoftojnë se të...

Rama: Iu bashkuam kryeqendrave të botës në “Ditën pa Makina”

Siç edhe e dimë nga lajmet paraprake, dita e...
spot_img