Të fundit:

Policia u bën thirrje shoferëve: Kujdes nga mjegulla, mbani nën kontroll shpejtësinë

Policia e Kosovës u ka bërë thirrje shoferëve për...

Blerim Isufaj zgjidhet kryeprokuror i Prokurorisë Speciale

Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK) me 9 vota për,...

63 aksidente trafiku në 24 orët e fundit në Kosovë

Në 24 orët e fundit në vendin tonë kanë...
ISP BroadcastISP BroadcastISP BroadcastISP Broadcast

Kuriozitete

Sa shpesh duhet të lahemi?

Edhe pse mund të ekzistojnë këndvështrime të ndryshme, duke u nisur nga ajo se çfarë flokësh kemi, çfarë lloji të lëkurës kemi, dhe sa...

Si ta ushqeni dashurinë në marrëdhënien tuaj?

Krijimi i një marrëdhënieje është mjaft i lehtë, por njerëzit shpesh harrojnë se nevojitet kujdes i thellë, mirëkuptim dhe dashuri për ta ndërtuar dhe...

Çfarë bote na pret deri në vitin 2050?

Shkatërrimi i vazhdueshëm i natyrës në të gjithë planetin nga mesi i këtij shekulli do të rezultojë në goditje të mëdha në furnizimin me...

Profesionet që do të jenë më shumë të kërkuara në vitin 2024

Ndërsa po shkojmë drejt vitit 2024, tregu i punës vazhdon të evoluojë me shpejtësi, i ndikuar nga përparimet teknologjike, ndërrimet e industrisë dhe ndryshimet...

Si duhet të reagoni kur dikush po flirton me partnerin tuaj?

Lidhja juaj po shkon mirë dhe ju jeni shumë të dashuruar, por ka një problem të vogël: dikush vazhdon të flirtojë me partnerin tuaj....

Gjumi i tepruar në fundjavë i dëmshëm për shëndetin

Një studim i ri ka treguar se zakoni i gjumit gjatë vikendit nuk është ide e mirë për belin tuaj – ose shëndetin tuaj. “Gjumi...

Ushqimet që forcojnë sistemin imunitar

Një sistem i fortë imunitar ndihmon për të mbajtur një person të shëndetshëm. Një dietë e shëndetshme, e ekuilibruar, luan një rol jetësor. Ushqimet e mëposhtme mund...

Vera dhe çokollata e zezë ngadalësojnë plakjen

Përfitimet e shumta të verës së kuqe dhe çokollatë të errët besohet të jenë rezultat i pranisë së një kimike të quajtur resveratrol. Resveratroli është...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe
spot_img

Mos i humbisni:

Policia u bën thirrje shoferëve: Kujdes nga mjegulla, mbani nën kontroll shpejtësinë

Policia e Kosovës u ka bërë thirrje shoferëve për...

Blerim Isufaj zgjidhet kryeprokuror i Prokurorisë Speciale

Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK) me 9 vota për,...

63 aksidente trafiku në 24 orët e fundit në Kosovë

Në 24 orët e fundit në vendin tonë kanë...

Përleshje mes pesë personave në Graçanicë

Policia e Kosovës ka njoftuar se në Graçanicë ka...

Këto janë vendet ku sot do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike

KEDS ka njoftuar se si rezultat i punimeve në...
spot_img