Të fundit:

Inspektorët rrënojnë tri furra të gëlqeres në Shtime

Inspektorët e Komunës së Shtimes këtë të premte kanë...

Begaj ua kërkon tri vendeve afrikane njohjen e pavarësisë së Kosovës

Presidenti shqiptar, Bajram Begaj, në New York ku po...

Thënie nga Ismail Kadare

Ismail Kadare është një ndër shkrimtarët më të mëdhenj...
ISP BroadcastISP BroadcastISP BroadcastISP Broadcast

Kuriozitete

Mos i bëni këto katër gabime në det

Gjatë verës, shumica e njerëzve duan të shkojnë në plazh për t’u çlodhur apo për të shpëtuar nga vapa. Megjithatë, deti e në raste...

Ndërrimi i stafit po e shteron kompaninë tuaj

Punonjësit tuaj janë konsumatorët dhe gjaku i biznesit tuaj. Investoni në zhvillimin e tyre që ata të mund të përdorin talentin dhe trajnimin e...

Shenjat që tregojnë se keni nevojë për syze optike

Syzet mund t’i ndihmojnë njerëzit të shohin më mirë, por mund të mos e kuptoni që keni nevojë për to. Sytë ndodh që ndryshojnë...

Ja cilat janë tri shprehitë “e këqija” që i kanë njerëzit inteligjentë

Psikologët kanë përcaktuar se cilat janë tri shprehitë e këqija që i posedojnë pothuajse të gjithë njerëzit inteligjentë. Psikologia Kathleen Voghs, e cila kreu hulumtime...

Çfarë i bën njerëzit të qajnë në gjumë?

Tranzicionet e fazës së gjumit. Oraret e gjumit kanë ndryshuar dhe ju nuk jeni përshtatur akoma. Terroret e natës. Tmerret e natës janë një parasomni që nuk...

Ja, disa teknika si të flini më shpejtë në gjumë

Shumë herë ndodh që të jeni rraskapitur dhe të shqetësuar para gjumit dhe nuk mund të flini. Për këtë, ekzistojnë disa teknika relaksimi që mund...

​Fshati i Kosovës me pasuri të mëdha nëntokësore

Fshati Slivovë në vendin tonë ka rezultuar të ketë pasuri të mëdha nëntokësore, thuhet në një studim të “Western Tethyan Resources”. Sipas studimit të fundit,...

Studimi suedez: Numri i këmbës tregon jetëgjatësinë tuaj

Sipas një studimi suedez të para pak kohëve, madhësia e këmbës mund të parashikojë jetëgjatësinë tuaj. Anketimi që ka përfshirë mijëra burra e gra, e...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe
spot_img

Mos i humbisni:

Inspektorët rrënojnë tri furra të gëlqeres në Shtime

Inspektorët e Komunës së Shtimes këtë të premte kanë...

Begaj ua kërkon tri vendeve afrikane njohjen e pavarësisë së Kosovës

Presidenti shqiptar, Bajram Begaj, në New York ku po...

Thënie nga Ismail Kadare

Ismail Kadare është një ndër shkrimtarët më të mëdhenj...

Të hënën mblidhet Kryesia e Kuvendit

Nga Kuvendi i Republikës së Kosovës njoftojnë se të...

Rama: Iu bashkuam kryeqendrave të botës në “Ditën pa Makina”

Siç edhe e dimë nga lajmet paraprake, dita e...
spot_img