Të fundit:

Kurti, emisarit Sarrazin: Serbia duhet të sanksionohet e ndëshkohet ndërkombëtarisht

Kryeministri Albin Kurti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i Parë,...

Prezantohet momenti i sulmit ku u vra polici Afrim Bunjaku

Drejtori i policisë, Gazmend Hoxha ka prezantuar pamje të...

Prezantohen pesë video ku shihet grupi terrorist duke kryer stërvitje para sulmit të 24 shtatorit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha...
ISP BroadcastISP BroadcastISP BroadcastISP Broadcast

Kuriozitete

Ndërrimi i stafit po e shteron kompaninë tuaj

Punonjësit tuaj janë konsumatorët dhe gjaku i biznesit tuaj. Investoni në zhvillimin e tyre që ata të mund të përdorin talentin dhe trajnimin e...

Shenjat që tregojnë se keni nevojë për syze optike

Syzet mund t’i ndihmojnë njerëzit të shohin më mirë, por mund të mos e kuptoni që keni nevojë për to. Sytë ndodh që ndryshojnë...

Ja cilat janë tri shprehitë “e këqija” që i kanë njerëzit inteligjentë

Psikologët kanë përcaktuar se cilat janë tri shprehitë e këqija që i posedojnë pothuajse të gjithë njerëzit inteligjentë. Psikologia Kathleen Voghs, e cila kreu hulumtime...

Çfarë i bën njerëzit të qajnë në gjumë?

Tranzicionet e fazës së gjumit. Oraret e gjumit kanë ndryshuar dhe ju nuk jeni përshtatur akoma. Terroret e natës. Tmerret e natës janë një parasomni që nuk...

Ja, disa teknika si të flini më shpejtë në gjumë

Shumë herë ndodh që të jeni rraskapitur dhe të shqetësuar para gjumit dhe nuk mund të flini. Për këtë, ekzistojnë disa teknika relaksimi që mund...

​Fshati i Kosovës me pasuri të mëdha nëntokësore

Fshati Slivovë në vendin tonë ka rezultuar të ketë pasuri të mëdha nëntokësore, thuhet në një studim të “Western Tethyan Resources”. Sipas studimit të fundit,...

Studimi suedez: Numri i këmbës tregon jetëgjatësinë tuaj

Sipas një studimi suedez të para pak kohëve, madhësia e këmbës mund të parashikojë jetëgjatësinë tuaj. Anketimi që ka përfshirë mijëra burra e gra, e...

Ky është ishulli që jetojnë vetëm 62 persona

Ishulli Palmerston ndodhet 2,000 milje në veri-perëndim të Zelandës së Re. Destinacioni me rërë të bardhë është shtëpia e 62 personave, 59 prej të...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe
spot_img

Mos i humbisni:

Kurti, emisarit Sarrazin: Serbia duhet të sanksionohet e ndëshkohet ndërkombëtarisht

Kryeministri Albin Kurti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i Parë,...

Prezantohet momenti i sulmit ku u vra polici Afrim Bunjaku

Drejtori i policisë, Gazmend Hoxha ka prezantuar pamje të...

Prezantohen pesë video ku shihet grupi terrorist duke kryer stërvitje para sulmit të 24 shtatorit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha...

Edon Zhegrova shënon super gol te Lille

Lille është duke fituar 1-0 ndaj  Le Havre në...

Prezantohen pamje të reja: Autorët e sulmit të 24 shtatorit në veri u përgatitën në pronën e Radoiçiqit

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, në një...
spot_img