Të fundit:

Konjufca nderoi heroin Zahir Pajaziti, vizitoi edhe Kullën në Kompleksin Memorial në Orllan

Sot, në 26-vjetorin e rënies së heroit Zahir Pajaziti,...
ISP BroadcastISP Broadcast

Shëndetësi

​Prindër tregohuni vigjilentë, ja simptomat paralajmëruese të meningjitit

Meningjiti është një inflamacion (infeksion) i membranave mbrojtëse të trurit (meningjet) dhe të palcës kurrizore. Shkaqet e meningjitit janë të ndryshme, por në përqindjen...

​Çajrat bimor që ndihmojnë në largimin e fryrjes së barkut

Fryrja e barkut mund të shkaktohet nga shumë fakotrë, duke përfshirë faktorët në lidhje me intolerancën ushqimore, grumbullimin e gazrave, çekuilibrimin e baktereve, ulçerat,...

Përfitimet e shumta nga konsumimi i xhenxhefilit

Ju ndoshta keni parë rrënjë xhenxhefili në supermarket dhe nuk dini çfarë të bëni me të. Por, vetitë e tij të dobishme medicinale kanë...

MSh ndan gjysmë milion euro për vizitat në shtëpi për gratë shtatzëna dhe fëmijët në kryeqytet

Ministria e Shëndetësisë ka ndarë gjysmë milion euro për qytetarët e Komunës së Prishtinës në kuadër të projektit "Vizita në shtëpi për gratë shtatzëna...

​Shenjat shëndetësore që tregojnë se keni mungesë të lëndëve ushqyese

Miliona njerëz vuajnë të paktën një mungesë të lëndëve ushqyese falë mënyrës së jetesës. Mjekët thonë se simptomat mund të anashkalohen lehtësisht ose të...

Ministria e Shëndetësisë apelon tek qytetarët: Vloni ujin, ju lutemi për kujdes të shtuar!

Ministria e Shëndetësisë e Kosovës u ka bërë thirrje qytetarëve që ujin para përdorimit ta vlojnë, si masë e sigurisë bakteriologjike e zbatueshme në...

MSh planifikon 41 milionë e 67 mijë euro për ngritjen e shërbimeve shëndetësore

Ministria e Shëndetësisë po planifikom 41 milionë e 67 mijë euro për ngritjen e shërbimeve shëndetësore. Kështu u tha në punëtorinë e organizuar nga...

​Çfarë ndodh me trupin tonë kur agjërojmë

Një studim i koordinuar nga Universiteti i Pizës ka treguar se çfarë ndodh në trupin tonë gjatë agjërimit. Ky studim hap një kufi të...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe
spot_img

Mos i humbisni:

Vitia takohet me ambasadorin e Luksemburgut, bien dakord për shtim kapacitetesh në shëndetësi

Ministri i Shëndetësisë Arben Vitia priti në takim ambasadorin...

Sulmi në Pakistan, shkon në 93 numri i viktimave, shpallet ditë zie kombëtare

Ka shkuar në 93 persona numri i viktimave nga...

Përfundojnë gërmimet për tunelin e Llogarasë, Rama: E gjithë vepra pritet të mbyllet në fillim të qershorit të 2024

Kanë përfunduar gërmimet në tunelin e Llogarasë, një prej...

Gërvalla: Çdo model i Asociacionit që lejon Serbinë të minojë sovranitetin e Kosovës duhet refuzuar

Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla, ka falënderuar...

​Zëvendësministri Ahmeti në Maltë, takon deputetë maltezë

Përgjatë vizitës në Valletta, zëvendësministri i Punëve të Jashtme...
spot_img