Nga arratisja e Faton Hajrizit e deri tek vrasja e tij, krejt çka dihet deri më tani

Krejt ngjarja filloi me arratisjen e Faton Hajrizit nga...

Plagosjet e vrasjet aksidentale nga policët, kërkohet zgjatja e shkollimit dhe trajnim i vazhdueshëm i tyre

Në fillim të kësaj jave një zyrtar policor, plagosi...

Bislimi tregon se në Bruksel kanë dërguar 7 faqe me komente për planin e zbatimit, ka kritika për Lajçakun

Kryenegociatori i Kosovës në dialogun e Brukselit, Besnik Bislimi,...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Shëndetësi

Dhimbje koke nga dielli? Si ta kuptoni që po vuani nga ‘migrena e verës‘

Rrezet e forta të diellit mund të shkaktojnë një sulm migrene, sepse qelizat e ndjeshme ndaj dritës në sy komunikojnë drejtpërdrejt me zonat e...

‘Do të jetë gjithmonë pjesë e jetës sonë’, valë e re e Covid-19

Për momentin po flitet për një valë të re të Covid-it që po përhapet masivisht. Muajt e fundit, është parë shfaqja e një grup...

Arsyet përse nuk duhet ta mbani kurrë tështimën

Më shumë se një e treta e femrave e mban teshtimën për arsye edukate. Teshtima konsiderohet si jo elegante, veçanërisht kur je në shoqëri....

Kjo është mosha në të cilën mendohet se njerëzit janë më të pakënaqur

Një studim i ri ka treguar se në cilën periudhë të jetës njerëzit janë më të palumturit. Hulumtimi nga David Blanchflower, profesor i ekonomisë në...

Sipas studimeve, 62% e prindërve përjetojnë stres

Stresi ekziston në mënyrë të përhershme në jetën tonë të përditshme në çdo moshë që jemi. Detyrimet e kombinuara me “betejën” që bëjmë me kohën...

Rrënjët historike të kirurgjisë kozmetike fillojnë me kirurgjinë rindërtuese

Për të kuptuar plotësisht se sa e lashtë është kirurgjia plastike, duhet vetëm të shikojmë rrënjën e kuptimit të saj. Termi kirurgji plastike nuk ka...

5 super ushqime që luftojnë plakjen

Epo, po, ka super ushqime kundër plakjes . Dhe konsumimi i tyre me një frekuencë të caktuar në një dietë të shëndetshme dhe të...

5 arsye për të ngrënë më shumë kajsi këtë verë

Kajsitë janë antioksidantë, multivitamina dhe shumë të mira për shëndetin. Kjo është arsyeja pse duhet të hani shumë prej tyre. Në stinën mes fundit...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe
Extra AL PVC

Mos i humbisni:

Nga arratisja e Faton Hajrizit e deri tek vrasja e tij, krejt çka dihet deri më tani

Krejt ngjarja filloi me arratisjen e Faton Hajrizit nga...

Plagosjet e vrasjet aksidentale nga policët, kërkohet zgjatja e shkollimit dhe trajnim i vazhdueshëm i tyre

Në fillim të kësaj jave një zyrtar policor, plagosi...

Ledri ‘ngacmon’ Alben, e pyet çka je në horoskop

Alba Vukaj ka filluar rrugëtimin si moderatore. Ndër mysafirët e...

Bislimi tregon se në Bruksel kanë dërguar 7 faqe me komente për planin e zbatimit, ka kritika për Lajçakun

Kryenegociatori i Kosovës në dialogun e Brukselit, Besnik Bislimi,...

Tomë Gashi për rastin e Faton Hajrizit: Kriminelit nuk i jepet hapësirë mediale në asnjë vend të botës

Avokati Tomë Gashi ka reaguar pas vrasjes së Faton...
spot_img