Të fundit:

Kurti, emisarit Sarrazin: Serbia duhet të sanksionohet e ndëshkohet ndërkombëtarisht

Kryeministri Albin Kurti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i Parë,...

Prezantohet momenti i sulmit ku u vra polici Afrim Bunjaku

Drejtori i policisë, Gazmend Hoxha ka prezantuar pamje të...

Prezantohen pesë video ku shihet grupi terrorist duke kryer stërvitje para sulmit të 24 shtatorit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha...
ISP BroadcastISP BroadcastISP BroadcastISP Broadcast

Shëndetësi

Ekspertët nga Turqia do të realizojnë 16 operacione kardiokirurgjike në QKUK

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, Ambasadori i Turqisë në Kosovë, Tunç Angili dhe drejtori i përgjithshëm i Shërbimit Spitalor dhe Klinik Universitar, Elvir Azizi,...

Nga sot autobusi me ngjyrën rozë ofron shërbim të mamografisë falas

Autobusi i ngjyrosur rozë sot fillon qarkullimin nga ora 11:00, e në të cilin do të ofrohet shërbim i mamografisë falas. Nisja bëhet nga pritorja...

5 persona janë shëruar nga HIV, a po merr fund pandemia e SIDA-s?

Diagnostikimi me SIDA dikur nënkuptonte dënim me vdekje. Në SHBA, më shumë se gjysma e atyre që u diagnostikuan me këtë sëmundje midis 1981...

Ushqimet që duhet ngrënë në vjeshtë

Ka disa ushqime të cilat preferohet të konsumohen në stinën e vjeshtës, e të cilat përmirësojnë edhe shëndetin tonë. Derisa moti ka filluar të ftohet...

Keqpërdorime me Fondin e Sigurimit të Kujdesit Shëndetësor

Sfidat dhe keqpërdorimet me Fondin e Sigurimit të Kujdesit Shëndetësor, ishin temat e diskutimit në konferencën e organizatave të shoqërisë civile “Të kuptojmë dobësitë...

Konsumimi i çokollatës ka efekt pozitiv në organizëm

Studimet e deritanishme kanë treguar se çokollata e ka një efekt pozitiv në shëndetin e tërë organizmit. E vetmja gjë që është e rëndësishme...

Rikthehen infektimet dhe vdekjet me Covid–19 në Kosovë

Virusi Covid-19 është rikthyer sërish në Kosovë. Të mërkurën, Instituti i Shëndetësisë Publike ka njoftuar, se brenda dy javëve, 67 persona janë infektuar me COVID...

Ushqimet që shpëtojnë duhanpirësit nga kanceri

Nëse tashmë jeni duke pirë duhan, përpiquni të paktën aq sa mundeni të reduktoni rrezikun nga të sëmurit nga kanceri. Ka mënyra të ndryshme për...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe
spot_img

Mos i humbisni:

Kurti, emisarit Sarrazin: Serbia duhet të sanksionohet e ndëshkohet ndërkombëtarisht

Kryeministri Albin Kurti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i Parë,...

Prezantohet momenti i sulmit ku u vra polici Afrim Bunjaku

Drejtori i policisë, Gazmend Hoxha ka prezantuar pamje të...

Prezantohen pesë video ku shihet grupi terrorist duke kryer stërvitje para sulmit të 24 shtatorit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha...

Edon Zhegrova shënon super gol te Lille

Lille është duke fituar 1-0 ndaj  Le Havre në...

Prezantohen pamje të reja: Autorët e sulmit të 24 shtatorit në veri u përgatitën në pronën e Radoiçiqit

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, në një...
spot_img