Të fundit:

Ramiz Alija në takimin e vitit 1991 me Ibrahim Rugovën: Jemi një popull dhe një komb

Në vitin 1991 presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova, ishte...

​Arrestohet një person për shkaktim të rrezikut të përgjitshëm kishte 225 gjoba

Në rrjetet sociale gjatë ditës së djeshme, ka qarkulluar...

Vodhi para, arrestohet një person në Podujevë

Sot nga zyrtarët policor të stacionit të Podujevës, është...
ISP BroadcastISP BroadcastISP BroadcastISP Broadcast

Art

Ekspozita “Europa ime”: Të rinjtë nga Kosova pesimistë për integrimin në BE

Më 28 mars në Tiranë do të çelet ekspozita "Europa ime". Kjo ekspozitë përmbyll një projekt njëvjeçar që nxit diskutimin mbi Evropën përmes artit....

MKRS-ja ndanë pesë çmime vjetore në fushën e teatrit

Për nderë të Ditës Ndërkombëtare të Teatrit, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, ka ndarë çmimet vjetore në fushën e teatrit. Me këtë rast,...

Bibliotekës Universitare iu dhuruan ekzemplarë të romanit “ALM” dhe katalogut “Gjurmëve të UÇK -së”, të autorit Ahmet Jashari

Pesë ekzemplarë të romanit “ALM” dhe dhjetë ekzemplarë të katalogut “Gjurmëve të UÇK-së”, të autorit, Ahmet Jashari, janë dhuruar për Bibliotekën e Universitetit “Isa...

Sot dita botërore e poezisë

21 marsi që nga viti 1999 është shpallur nga UNESCO si dita botërore e poezisë. Vendimi i marrë në kongresin e 30-të të kësaj...

“Liria ka emër”, Leonora Jakupi e konfirmon pjesëmarrjen në protestë të dielën

Këngëtarja Leonora Jakupi ka bërë të ditur se do marshojë së bashku me protestuesit tjerë të dielën, më 2 prill, në mbështetje të luftës...

Dita ndërkombëtare e lumturisë

Bota vërtet ka nevojë për një ditë plot buzëqeshje dhe prandaj Kombet e Bashkuara e shpallën Ditën ndërkombëtare të Lumturisë. Në korrik të vitit 2012,...

Promovohet monografia “Atdhetari i shtigjeve të lirisë – Xhavit Haziri”

Sot, do të promovohet libri monografik "Atdhetari i shtigjeve të lirisë - Xhavit Haziri", i autorit Mustafë Krasniqi. Në përurimin e këtij libri monografik, të...

Nesër premiera e baletit “Time”, Kajtazi: Pretendojmë ta shfaqim jashtë vendit

 Shfaqja "Time", me koreografi nga Taulant Shehu sonte do ta ketë provën finale për t'u prezantuar nesër mbrëma para publikut të kryeqytetit. Një ditë para...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe
spot_img

Mos i humbisni:

Ramiz Alija në takimin e vitit 1991 me Ibrahim Rugovën: Jemi një popull dhe një komb

Në vitin 1991 presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova, ishte...

​Arrestohet një person për shkaktim të rrezikut të përgjitshëm kishte 225 gjoba

Në rrjetet sociale gjatë ditës së djeshme, ka qarkulluar...

Sondazhi i ri mes republikanëve në SHBA: Trump thellon epërsinë kundër DeSantis

Një aktakuzë e mundshme nuk është e mirë për...

Vodhi para, arrestohet një person në Podujevë

Sot nga zyrtarët policor të stacionit të Podujevës, është...

Reali vendos limitin, kaq do të paguajë për Bellingham

Real Madridi raportohet se e ka prioritet transferimin e...
spot_img