Njoftimi nga Uashingtoni për takimin Allen-Kurti, nënvizohet mbështetja e SHBA për dialogun me Serbinë

Departamenti Amerikan i Shtetit ka dhënë detaje për takimin...

Shtime, tre anëtarë të një familje dërgohen në Emergjencë, dyshohet se u rrahën

Rreth orës 19:33, policia e stacionit në Shtime ka...

Besnik Berisha thotë se Enver Sekiraqa nuk është arratisur

Avokati Besnik Berisha ka thënë se nuk është e...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Art

“Kraja monumentale”, dëshmi e lidhjeve historike, kulturore dhe sociale me Shkodrën

Sot hapet ekspozita fotografike “Kraja Monumentale” në Gjuhadol, lagjja historike e qytetit të Shkodrës. “Ekspozita “Kraja Monumentale” shënon fillimin e një bashkëpunimi të ngushtë dhe...

129 vite më parë lindi Haki Stërmilli, autori i romanit ‘Sikur t’isha djalë’

Haki Stermilli ka lindur në Dibër më 17 maj të vitit 1895. Ai ishte shkrimtar, gazetar, kryetar i shërbimit sekret shqiptar në vitet 1923-’24...

Nënshtrimi i verbër ndaj autoritetit si burim i së ligës

Shkruan: Afrim Kasolli   Ekzistojnë disa mënyra të nënshtrimit të njerëzve ndaj pushtetit. Përdorimi i jashtëm i dhunës dhe terrorit mbetet ndër më të njohurat. Instalimi...

Fahredin Spahija me ekspozitë personale në Galerinë e Arteve të Gjilanit

Fotografi Fahredin Spahija do të prezantohet me ekspozitë personale në Galerinë e Arteve në Gjilan,. “Unë, ti dhe diçka në mes” është ekspozita që do...

Dafina Zeqiri publikon FOTO me Rita Orën dhe bashkëshortin e saj, në sy bie shqiponja e vendosur mbi ballin e Taikas

Këngëtarja shqiptare Dafina Zeqiri ka ndarë një fotografi të rrallë përmes InstaStory me fansat e saj, ku shfaqet së bashku me yllin me famë...

Montohet “Çelësi Shqiptar”, vepra më e madhe të artit në Shqipëri

Ka filluar montimi i veprës më të madhe të artit në Shqipëri, bën me dije sot bashkia e Shkodrës. Skulptura monumentale, e quajtur “Çelësi Shqiptar”,...

Zbulohet një tjetër mister i Mona Lizës

Peizazhi pas Mona Lizës së Leonardo da Vinçit ka ndezur debate të pafundme, me disa historianë arti që këmbëngulin se pamja e sfondit është...

Java Franceze e Kulturës, veprat e skulptorit të njohur francez Richard Orlinski ekspozohen te Piramida

Magjia e Javëve Kulturore Ndërkombëtare vjen sot në kryeqytet me hapjen e Javës së Kulturës Franceze. Në mjediset e Piramidës në kryeqytet u çel...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe
Extra AL PVC

Mos i humbisni:

Njoftimi nga Uashingtoni për takimin Allen-Kurti, nënvizohet mbështetja e SHBA për dialogun me Serbinë

Departamenti Amerikan i Shtetit ka dhënë detaje për takimin...

VIDEO/ Kështu po duken Alisa dhe Urimi në dasmën e tyre

Ish-banorët e “BBVK1”, Alisa dhe Urimi i kanë dhënë...

Shtime, tre anëtarë të një familje dërgohen në Emergjencë, dyshohet se u rrahën

Rreth orës 19:33, policia e stacionit në Shtime ka...

Biden: I dëgjoj protestat kundër luftës në Gazë

Presidenti Joe Biden tha në një fjalim në ceremoninë...

Besnik Berisha thotë se Enver Sekiraqa nuk është arratisur

Avokati Besnik Berisha ka thënë se nuk është e...
spot_img