Arrestohet i dyshuari për sulm ndaj KFOR-it në Zveçan

Sonte Policia e Kosovës ka arrestuar një person të...

Konjufca pritet nga homologu i tij në RMV, flasin për të ardhmen e rajonit

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca është pritur...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Teknologji

Pavarësisht kritikave ndaj tij, Akio Toyoda është rizgjedhur si kryetar i Toyota-s

Akio Toyoda, nipi i themeluesit të Toyota-s, Kiichiro Toyoda, është rizgjedhur në bordin e kompanisë. Toyoda i mbijetoi zgjedhjeve, së bashku me nëntë anëtarë të...

Motorola njoftoi lansimin e një telefon të ri, “për blerësit që kanë kujdes për buxhetin”

Motorola ka prezantuar një smartphone surprizë të përshtatur “për blerësit që kanë kujdes për buxhetin”. Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, bëhet fjalë për Moto...

Samsung po kërkon ndihmë nga studentët për t’i bërë telefonat e ardhshëm Galaxy edhe më të zgjuar

Galaxy AI i Samsung do të jetë gjithnjë e më shumë në qendër të pajisjeve nga linja Galaxy S25, si dhe telefonave të rangut...

Kosova me rritje të sektorit të TI-së, por me ngecje në edukim për teknologj

Viteve të fundit në Kosovë janë hapur mijëra biznese që ofrojnë shërbime për kompani të mëdha ndërkombëtare në sektorin e teknologjisë së informacionit (TI),...

Pas 17 vitesh, R35 Nissan GT-R po ndalon prodhimin

Nissan njoftoi se prodhimi GT-R për tregun e Amerikës së Veriut do të përfundojë në tetor, me dy modele speciale, Skyline dhe Takumi. Por edhe...

Toyota dëshiron të prodhojë më shumë vetura sportive, por thotë se nuk ia del dot vetëm

Aq sa entuziastët do të donin një MR2 të ri dhe/ose një Celica, Toyota nuk mund të justifikojë shpenzimin e parave të R&D për...

DW Global Media Forum: Media nën presion

Në GMF të Deutsche Welle-s, pjesëmarrës nga e gjithë bota do të flasin për kërcënimet ndaj gazetarëve, dezinformatat dhe ndryshimet e shkaktuara nga inteligjenca...

BE thotë “jo aq shpejt” për planet e trajnimit të të dhënave me AI të Meta-s

Evropa mund të jetë e preokupuar me kampionatin e futbollit tani, por rregullatorët e BE-së nuk po e lënë anash aspak Meta-n. Meta vendosi të...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe
Extra AL PVC

Mos i humbisni:

Arrestohet i dyshuari për sulm ndaj KFOR-it në Zveçan

Sonte Policia e Kosovës ka arrestuar një person të...

Konjufca pritet nga homologu i tij në RMV, flasin për të ardhmen e rajonit

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca është pritur...

Robert F. Kennedy Jr. afat deri të enjten për t’u kualifikuar për debatin në CNN të kandidatëve për president

Koha po mbaron për kandidatin e pavarur Robert F....

Një adoleshent ka humbur jetën në një aksident trafiku në Kumanovë

Më datë 18.06.2024 në ora 17:20 në SPB Kumanovë...

Kush është Kaja Kallas, gruaja që mund të zëvendësojë Josep Borrellin- cili është raporti i saj me Kosovën?

Kritike e madhe e Rusisë, mbështetëse e vazhdueshme e...
spot_img