Të fundit:

Inspektorët rrënojnë tri furra të gëlqeres në Shtime

Inspektorët e Komunës së Shtimes këtë të premte kanë...

Begaj ua kërkon tri vendeve afrikane njohjen e pavarësisë së Kosovës

Presidenti shqiptar, Bajram Begaj, në New York ku po...

Thënie nga Ismail Kadare

Ismail Kadare është një ndër shkrimtarët më të mëdhenj...
ISP BroadcastISP BroadcastISP BroadcastISP Broadcast

Teknologji

Imazhe të tjera të prototipit Tesla Cybertruck, i mungon fshirësja masive e xhamit

Derisa kamionçina plotësisht e shumëpritur Tesla Cybertruck i afrohet fillimit të prodhimit këtë verë, gjithnjë e më shumë prototipa janë parë duke qarkulluar në...

Tesla arrin prodhimin e 5,000 veturave elektrike në javë në fabrikën Giga Berlin

Një tjetër javë – një tjetër moment historik për ekipin në Giga Berlin. Rritja e prodhimit është duke u përshpejtuar dhe javën e kaluar...

Renault Espace po transformohet në një SUV

Renault do e transformojë minifurgonin Espace në një SUV të mesëm, me gjeneratën e re të bazuar në motorin e plotë hibrid, që do...

Rekord i ri, një milion robotë të “punësuar” në industrinë e automobilave

Industria e automobilave ka numrin më të madh të robotëve që punojnë në fabrika anembanë botës: stoku operativ ka arritur një rekord të ri...

Kina kundërshton shitjen e TikTok

Kina tha se do të “kundërshtonte fuqishëm” çdo shitje të detyruar të TikTok, në përgjigjen e saj të parë të drejtpërdrejtë ndaj kërkesave të...

Samsung mund të lansojë një pajisje “Tri-Fold”, ndërsa modeli S23 FE nuk do të prodhohet këtë vit

Një javë tjetër, një tjetër thashetheme kontradiktore në lidhje me “vdekjen” ose “ringjalljen” e “linjës mitike” Samsung Fan Edition. Këtë herë, është një lajm...

Seria Redmi Note 12 ka arritur në Evropë

Seria Redmi Note 12 e bëri debutimin e saj evropian në fillim të javës, dhe tani nga GSM Arena shkruajnë se kanë filluar që...

Sa mund të kushtojë iPhone 15?

Thashethemet për telefonat e rinj të Apple po qarkullojnë prej muajsh tashmë në rrjetet sociale, dhe tani ka disa informacione mbi çmimet dhe dizajnin...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe
spot_img

Mos i humbisni:

Inspektorët rrënojnë tri furra të gëlqeres në Shtime

Inspektorët e Komunës së Shtimes këtë të premte kanë...

Begaj ua kërkon tri vendeve afrikane njohjen e pavarësisë së Kosovës

Presidenti shqiptar, Bajram Begaj, në New York ku po...

Thënie nga Ismail Kadare

Ismail Kadare është një ndër shkrimtarët më të mëdhenj...

Të hënën mblidhet Kryesia e Kuvendit

Nga Kuvendi i Republikës së Kosovës njoftojnë se të...

Rama: Iu bashkuam kryeqendrave të botës në “Ditën pa Makina”

Siç edhe e dimë nga lajmet paraprake, dita e...
spot_img