Peci: Komuna e Rahovecit, përmes qeverisjen sonë deri më tani është përkrahur me 21 milionë euro

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci,...

Arrestohet një burrë në Prishtinë pasi sulmoi fizikisht gruan e tij, në shtëpi i gjenden tri armë

Policia e Kosovës ka arrestuar një burrë në Prishtinë,...

Kjo është çanta më e shtrenjtë në botë, pse shitet për 450,000 dollarë

Himalaja është çanta më e shtrenjtë që ekziston dhe...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Teknologji

Drita e verdhë e ngrohësit të motorit me naftë: Çfarë duhet të bëni nëse qëndron ndezur për një kohë të gjatë?!

Të gjithë motorët me naftë kanë karakteristikën e dizajnit që kërkojnë ngrohjen e ajrit gjatë ndezjes së motorit, domethënë kur është i ftohtë. Kur nisni...

YouTube po teston AI që e çon përdoruesin në pjesën më interesante të videos

Në mars, YouTube filloi testimin e funksionit “Jump ahead”, i cili tani është i disponueshëm për një gamë më të gjerë përdoruesish përmes youtube.com/new...

Këta janë telefonat më të shitur në vitin 2024

Telefonat e dy prodhuesve dominojnë listën e telefonave më të shitur në tre muajt e parë të këtij viti. Sipas rezultateve të hulumtimit të kompanisë...

Google do të përshpejtojë ndjeshëm transferimin e të dhënave midis telefonave celularë

Google po punon për të përshpejtuar transferimin e të dhënave nga një pajisje në tjetrën. Mjeti i transferimit të të dhënave në Android është përmirësuar...

Hakerët rus sulmuan faqet e institucioneve të Kosovës

Hakerët rus kanë sulmuar faqet e institucioneve të Kosovës, të cilat gjatë ditës nuk kanë qenë në funksion. Sipas njoftimit nga qeveria, cak i...

Funksioni i ri i Google Photos thuhet ta kthejë aplikacionin në një rrjet social

Google Photos sapo ka zbuluar përditësimin e ri në aplikacion i quajtur “My Week”, i cili ju lejon ju dhe miqtë tuaj “të pëlqeni”...

Agjencia digjtale: Rreziqet e mosformimit dhe nevoja për mbrojtje kibernetike në RMV

Pavarësisht premtimeve dhe paralajmërimeve, Kuvendi dështoi të miratojë Ligjin për Sigurinë Rrjeteve dhe Sistemeve të Informacionit dhe Transformimit Digjital, i cili parashikonte formimin e...

Modeli i vitit 1953 nga Dodge po shitet për 450 mijë dollarë

Një Dodge Power Wagon Restmod i vitit 1953 po shitet në ankandin Mecum për 450 mijë dollarë. Bëhet e ditur se ai përbëhet nga një...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe
Extra AL PVC

Mos i humbisni:

Peci: Komuna e Rahovecit, përmes qeverisjen sonë deri më tani është përkrahur me 21 milionë euro

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci,...

Arrestohet një burrë në Prishtinë pasi sulmoi fizikisht gruan e tij, në shtëpi i gjenden tri armë

Policia e Kosovës ka arrestuar një burrë në Prishtinë,...

Kjo është çanta më e shtrenjtë në botë, pse shitet për 450,000 dollarë

Himalaja është çanta më e shtrenjtë që ekziston dhe...

Ana Bërnabiq me letër propagandistike kundër avancimit të Kosovës në KiE

Kosova do të jetë në agjendën e Asamblesë Parlamentare...

Gërvalla takohet me O’Brien, flasin për raportet Kosovë-SHBA, synimet euro-atlantike e sigurinë

Ministrja e Jashtme, Donika Gërvalla, ka bërë të ditur...
spot_img