Arrestohet i dyshuari për sulm ndaj KFOR-it në Zveçan

Sonte Policia e Kosovës ka arrestuar një person të...

Konjufca pritet nga homologu i tij në RMV, flasin për të ardhmen e rajonit

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca është pritur...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Teknologji

Youtube u ndalon të miturve qasjen në videot me armë

YouTube ka zbatuar në heshtje një ndryshim politikash që nga 18 qershori që do të kufizojë moshën e disa videove të lidhura me armë...

Investitorët e Tesla mbështesin marrëveshjen e Musk prej 56 miliardë dollarësh

Aksionarët e Teslas kanë mbështetur një paketë pagash rekord për shefin Elon Musk dhe kanë miratuar një plan për të zhvendosur selinë ligjore të...

A e dinit? Kjo është arsyeja pse ndalohet buzëqeshja në fotografinë e Pasaportës

Kur bëjmë foto për albume private, zakonisht buzëqeshim për t’u dukur më mirë. Por a e dini pse buzëqeshja është e ndaluar në fotot...

Kur Gmail u lançua 20 vite më parë, njerëzit kujtuan se ishte shakaja e 1 Prillit

Kur Gmail u lançua më 1 Prill 2004, shumicë njerëz kujtuan se ky njoftim i Google ishte bërë si një shaka e 1 Prillit. Google...

YouTube ka një veçori të re: A do ta përdorni?

Gjegjësisht, në një përditësim të fundit, kërkimi i përmbajtjes me ndihmën e mjetit Google Lens erdhi në YouTube për Android. Nëse keni versionin më të...

A e dini pse këto targa u shitën për 1.68 milion dollarë?

Targat e grumbullimit kanë qenë prej kohësh biznes i madh dhe njëra është shitur për 1.68 milion dollarë në Australi. Kjo shumë është e mjaftueshme...

A e dini se çfarë do të thotë shkurtesa Wi-Fi

Ne jetojmë në një botë të shkurtesave dhe akronimeve, veçanërisht në botën e teknologjisë – iOS, LiDAR, GPS… këto janë të gjitha terma që...

A e dini se çfarë do të thotë fjala “Google”?

Google u themelua në vitin 1998 nga shkencëtarët kompjuterikë Larry Page dhe Sergey Brin – por a e dini se çfarë do të thotë...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe
Extra AL PVC

Mos i humbisni:

Arrestohet i dyshuari për sulm ndaj KFOR-it në Zveçan

Sonte Policia e Kosovës ka arrestuar një person të...

Konjufca pritet nga homologu i tij në RMV, flasin për të ardhmen e rajonit

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca është pritur...

Robert F. Kennedy Jr. afat deri të enjten për t’u kualifikuar për debatin në CNN të kandidatëve për president

Koha po mbaron për kandidatin e pavarur Robert F....

Një adoleshent ka humbur jetën në një aksident trafiku në Kumanovë

Më datë 18.06.2024 në ora 17:20 në SPB Kumanovë...

Kush është Kaja Kallas, gruaja që mund të zëvendësojë Josep Borrellin- cili është raporti i saj me Kosovën?

Kritike e madhe e Rusisë, mbështetëse e vazhdueshme e...
spot_img