Të fundit:

Kurti, emisarit Sarrazin: Serbia duhet të sanksionohet e ndëshkohet ndërkombëtarisht

Kryeministri Albin Kurti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i Parë,...

Prezantohet momenti i sulmit ku u vra polici Afrim Bunjaku

Drejtori i policisë, Gazmend Hoxha ka prezantuar pamje të...

Prezantohen pesë video ku shihet grupi terrorist duke kryer stërvitje para sulmit të 24 shtatorit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha...
ISP BroadcastISP BroadcastISP BroadcastISP Broadcast

Teknologji

​Makina elektrike pa zhurmë, së shpejti jo më

Për makinat elektrike arrin revolucioni i parë i vërtetë. Së shpejti makinat me motor elektrik të prodhuara në Evropë nuk do të jenë më...

Publikohen foto dhe detaje të reja nga supermakina e prodhuar në Afganistan

Detaje dhe pamje të reja janë publikuar nga makina e parë sportive e prodhuar në Afganistan, e cila u zbulua rreth 2 javë më...

ISP Broadcast, fituese e çmimit “Tech Future” për vitin 2022

Kompania ‘ISP Broacast’ është ndër kompanitë lidere në tregun e Kosovës, e cila gjendet në disa qytete të Kosovës, shkruan TV Arbëria. Për kontributin që...

​Tesla shënon rekord të shitjeve të automjeteve elektrike në vitin 2022

Kompania amerikane Tesla njoftoi se ka shitur një rekord prej 1,3 milion automjete elektrike vitin e kaluar, megjithatë, shitjet ishin më të ulëta nga...

​Tesla tërheq 435 mijë automjete nga Kina

Tesla po tërheq 435.000 automjete në Kinë pasi prodhuesi amerikan i makinave elektrike është zhytur në një problem të dytë teknik brenda një jave...

Tre të katërtat e popullatës në botë ka telefon mobil

Pothuajse tre të katërtat e personave mbi dhjetë vjeç në botë, kanë telefon mobil përmes të cilit kanë qasje në internet, por pothuajse një...

Pa u bërë 24 orë nga fillimi i shitjes në tregun evropian, Hyundai shiti të gjitha njësitë e modelit Ioniq 6

Janë nevojitur vetëm 24 orë nga fillimi i shitjes, që të “zhduken” të gjitha njësitë që ishin të disponueshme në treg. Në fakt bëhet fjalë...

Peugeot do të zbulojë konceptin e ri të veturave elektrike më 5 janar

Bota e veturave elektrike është e mbushur me “teaser-a” të njoftimeve të veturave në ardhje, njoftime njoftimesh, zbulime skicash, lloj-lloj gjërash të çuditshme. Peugeot...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe
spot_img

Mos i humbisni:

Kurti, emisarit Sarrazin: Serbia duhet të sanksionohet e ndëshkohet ndërkombëtarisht

Kryeministri Albin Kurti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i Parë,...

Prezantohet momenti i sulmit ku u vra polici Afrim Bunjaku

Drejtori i policisë, Gazmend Hoxha ka prezantuar pamje të...

Prezantohen pesë video ku shihet grupi terrorist duke kryer stërvitje para sulmit të 24 shtatorit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha...

Edon Zhegrova shënon super gol te Lille

Lille është duke fituar 1-0 ndaj  Le Havre në...

Prezantohen pamje të reja: Autorët e sulmit të 24 shtatorit në veri u përgatitën në pronën e Radoiçiqit

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, në një...
spot_img