Njoftimi nga Uashingtoni për takimin Allen-Kurti, nënvizohet mbështetja e SHBA për dialogun me Serbinë

Departamenti Amerikan i Shtetit ka dhënë detaje për takimin...

Shtime, tre anëtarë të një familje dërgohen në Emergjencë, dyshohet se u rrahën

Rreth orës 19:33, policia e stacionit në Shtime ka...

Besnik Berisha thotë se Enver Sekiraqa nuk është arratisur

Avokati Besnik Berisha ka thënë se nuk është e...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Opinione

Nga e moçmja në modernitet- Si u transformuan dasmat shqiptare në kaq kohë?

Shkruan: Emine Krasniqi Në të kuptuarit e dallimeve midis dasmave të kohëve të ndryshme në trojet shqiptare, është e rëndësishme të shqyrtohet konteksti historik, kulturor...

Vizioni për ta mbrojtur Kosovën nga Amerika me anë të BE-së, njëri nga gabimet fatale në politikën e jashtme të Albin Kurtit

Shkruan: Afrim Kasolli Të gjithëve na kujtohen vlerësimet e Kryeministrit Albin Kurti se Kosova nuk është Meksikë, apo se ai nuk nënshtrohet as Shtëpisë së...

Mezi e pret Lugina e Preshevës Borrelin, të ndikoj në qeverin e Serbisë, të ndal diskriminimin!?

Nga Refik Hasani Mezi pres të punoj me ju, me ministrin e Jashtëm Marko Gjuric dhe Qeverinë serbe, për ta çuar Serbinë përpara në rrugën...

Shqiptarët e Maqedonisë së Veriut s’mund të kurbanizohen pafundësisht

Përpjekjet e Rusisë, Kinës dhe aleatëve të tyre s’rreshtin së synuari për të sjellë në pushtet nëpër vende të ndryshme qeverira antiperëndimore, e sidomos...

A është qeveria e re serbe një paralajmërim për luftë kundër Kosovës dhe Bosnjës?

Shkruan: Afrim Kasolli Kohë më parë gazeta e njohur amerikane Washington Post, nëpërmjet një shkrimi editorial, pat konstatuar se politikat e presidentit Biden për...

A po i kthehet në bumerang Kryeministrit Kurti mbështetja gjermano-franceze?

Shkruan: Afrim Kasolli - Ka qenë thuajse “sekret” publik që vitet e fundit, sidomos shteti i Gjermanisë e ka mbështetur në masë të madhe...

Ç’rëndësi ka vizita e Blinkenit në Kinë?

Shkruan: Agron Hoti Asgjë s’e kishte goditur më shumë komunizmin në glob që po drejtohej nga BRSS sesa normalizimi i raporteve SHBA-Kinë në fillim të...

Kasolli: Ali Ahmeti e mbrojti jo vetëm Maqedoninë, por edhe Kosovën pro perëndimore dhe euroatlantike

Në Maqedoninë e Veriut qytetarët më 24 prill votuan për presidentin e ri të shtetit. Këto zgjedhje njëherësh janë vlerësuar si shumë të rëndësishme për...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe
Extra AL PVC

Mos i humbisni:

Kush është Ebrahim Raisi, Presidenti i Iranit që u aksidentua me helikopter

Presidenti i Iranit, Ebrahim Raisi, i cili është zhdukur...

Njoftimi nga Uashingtoni për takimin Allen-Kurti, nënvizohet mbështetja e SHBA për dialogun me Serbinë

Departamenti Amerikan i Shtetit ka dhënë detaje për takimin...

VIDEO/ Kështu po duken Alisa dhe Urimi në dasmën e tyre

Ish-banorët e “BBVK1”, Alisa dhe Urimi i kanë dhënë...

Shtime, tre anëtarë të një familje dërgohen në Emergjencë, dyshohet se u rrahën

Rreth orës 19:33, policia e stacionit në Shtime ka...

Biden: I dëgjoj protestat kundër luftës në Gazë

Presidenti Joe Biden tha në një fjalim në ceremoninë...
spot_img