Të fundit:

Policia u bën thirrje shoferëve: Kujdes nga mjegulla, mbani nën kontroll shpejtësinë

Policia e Kosovës u ka bërë thirrje shoferëve për...

Blerim Isufaj zgjidhet kryeprokuror i Prokurorisë Speciale

Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK) me 9 vota për,...

63 aksidente trafiku në 24 orët e fundit në Kosovë

Në 24 orët e fundit në vendin tonë kanë...
ISP BroadcastISP BroadcastISP BroadcastISP Broadcast

Opinione

Shkatërrimi i “planifikuar”

Shkruan: Afrim Kasolli- Albin Kurti nuk ka pasur asnjë interes dhe qëllim për ta reformuar gjendjen në arsim, ka qenë e ditur që ditën...

A po përgatitet një koalicion tjetër qeveritar (VAN) për hir të marrëveshjes me Serbinë?

Shkruan: Afrim Kasolli- Që kur ishte pajtuar dhe dakorduar për planin franko-gjerman për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, të përfshirë në Marrëveshjen...

Mbajtja e zgjedhjeve të brendshme nuk është çështje momentumi, por e zbatimit të statutit

Shkruan: Afrim Kasolli -Kam qenë nga ata që në disa raste e kam ngritur për diskutim hezitimin e (pa) qëllimshëm të strukturave të PDK-së...

Morina: 33 punëtorë teknikë marrin pagë sa këshilltari i MPJ-së

Punëtorët teknikë të Qendrave të Mjekësisë Familjare dhe të nëntë shkollave në Prishtinë kanë protestuar para komunës të martën, me kërkesë rritjen e pagave. Kryetari...

Kapitullimi politik i opozitës dhe rrezikimi i demokracisë

Shkruan: Afrim Kasolli- Me frikën dhe ankthin që janë duke e shpërfaqur ndaj mundësisë së zgjedhjeve të parakohshme, nuk është befasi dhe çudi që...

Tradhtia e LDK-së ndaj republikës

Shkruan: Afrim Kasolli- Nuk jam ithtar i përdorimit të nocionit tradhti. Mirëpo, për aq kohë sa përdoret koncepti “patriotizëm kushtetues” atëherë edhe ato veprime...

Desakralizimi i “tokave të shenjta” dhe shteti binacional Izraelito-Palestinez?

Shkruan: Afrim Kasolli - Që nga intervenimi tokësor i trupave tokësore izraelite në Gaza, si kundërpërgjigje për sulmin e grupit militant palestinez të Hamasit...

Hoti: Pse Serbia na i mbyllte shkollat e universitetin, por jo Medresën dhe xhamitë?

Shkruan: Agron Hoti - Serbia, si çdo pushtues në botë, vazhdimisht mundohej me çdo çmim të pengonte shkollimin e shqiptarëve, sepse e dinte që...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe
spot_img

Mos i humbisni:

Policia u bën thirrje shoferëve: Kujdes nga mjegulla, mbani nën kontroll shpejtësinë

Policia e Kosovës u ka bërë thirrje shoferëve për...

Blerim Isufaj zgjidhet kryeprokuror i Prokurorisë Speciale

Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK) me 9 vota për,...

63 aksidente trafiku në 24 orët e fundit në Kosovë

Në 24 orët e fundit në vendin tonë kanë...

Përleshje mes pesë personave në Graçanicë

Policia e Kosovës ka njoftuar se në Graçanicë ka...

Këto janë vendet ku sot do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike

KEDS ka njoftuar se si rezultat i punimeve në...
spot_img