Të fundit:

Inspektorët rrënojnë tri furra të gëlqeres në Shtime

Inspektorët e Komunës së Shtimes këtë të premte kanë...

Begaj ua kërkon tri vendeve afrikane njohjen e pavarësisë së Kosovës

Presidenti shqiptar, Bajram Begaj, në New York ku po...

Thënie nga Ismail Kadare

Ismail Kadare është një ndër shkrimtarët më të mëdhenj...
ISP BroadcastISP BroadcastISP BroadcastISP Broadcast

Opinione

Analistët për Marrëveshjen: Ky është maksimumi i mundshëm për momentin, njohje nga Serbia nuk do të ketë edhe një dekadë

Analistë politikë po e konsiderojnë se Propozimi Evropian për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë duhet të pranohet nga Kosova, sepse ky është...

Mirena për nenin 7: Një portë e vogël e ferrit për Kosovën është hapur dje me dorën e Kurtit

Analisti i politikës, Ilir Mirena, ka komentuar pikën 7 të propozimit të BE-së më të cilën u pajtua kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe...

Tahiri e quan dyfytyrësh Kurtin: Shqiptarët e Luginës së Preshevës ku mbetën?

Ish-kryenegociatorja e Kosovës për bisedimet me Serbinë, Edita Tahiri, ka komentuar zhvillimet pas pranimit të propozimit të BE-së, nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti...

Shpend Ahmeti: Aty ka rreziqe dhe gjëra të këqija, përfshirë Asociacioni, por është koha për të ecur para

Ish-zyrtari i lartë i Lëvizjes Vetëvendosje, Shpend Ahmeti, që njëherë ishte pjesë e një delegacioni të Kosovës për negociatat me Serbinë, thotë se marrëveshja...

Kica- Xhelili: Albin Kurti ia fali vrasjet Serbisë, i dha autonomi shtesë një-etnike serbëve

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Doarsa Kica- Xhelili ka reaguar pas zhvillimeve të djeshme në Bruksel, ku kryeministri Kurti u pajtua për planin...

“Shtrenjtimi i rrymës përkeqëson gjendjen ekonomike të shumicës së qytetarëve”

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut ka reaguar të martën për paralajmërimet e fundit të ZRRE-së për shtrenjtimin e energjisë...

Maliqi: Dilema nuk është nëse do të krijohet Asociacioni, por kur do të krijohet

Analisti i çështjeve politike, Agon Maliqi, ka bërë një analizë rreth takimit të djeshëm mes kryeministrit Kurti dhe presidentit Vuçiq, si dhe rreth planit...

Musliu-Shoshi ironizon me Kurtin: Veç me 1 këmishë në Bruksel pa marrëveshje finale

Deputetja nga radhët e PDK-së, Ariana Musliu Shoshi, përmes një fotoje të publikuar në Facebook, ka ironizuar kryeministrin Albin Kurti, për takimin që pritet...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe
spot_img

Mos i humbisni:

Inspektorët rrënojnë tri furra të gëlqeres në Shtime

Inspektorët e Komunës së Shtimes këtë të premte kanë...

Begaj ua kërkon tri vendeve afrikane njohjen e pavarësisë së Kosovës

Presidenti shqiptar, Bajram Begaj, në New York ku po...

Thënie nga Ismail Kadare

Ismail Kadare është një ndër shkrimtarët më të mëdhenj...

Të hënën mblidhet Kryesia e Kuvendit

Nga Kuvendi i Republikës së Kosovës njoftojnë se të...

Rama: Iu bashkuam kryeqendrave të botës në “Ditën pa Makina”

Siç edhe e dimë nga lajmet paraprake, dita e...
spot_img