Të fundit:

Inspektorët rrënojnë tri furra të gëlqeres në Shtime

Inspektorët e Komunës së Shtimes këtë të premte kanë...

Begaj ua kërkon tri vendeve afrikane njohjen e pavarësisë së Kosovës

Presidenti shqiptar, Bajram Begaj, në New York ku po...

Thënie nga Ismail Kadare

Ismail Kadare është një ndër shkrimtarët më të mëdhenj...
ISP BroadcastISP BroadcastISP BroadcastISP Broadcast

Opinione

Milaim Zeka: Albini nuk do ta nënshkruajë marrëveshjen dhe do të japë dorëheqje

Analisti politik, Milaim Zeka ka thënë se kryeministri Albin Kurti nuk do ta nënshkruajë marrëveshjen dhe se do të jep dorëheqje, shkruan TV Arbëria. Zeka...

Analistët s’presin rezultate konkrete nga takimi i 27 shkurtit

Analistët politikë kanë mendime të ndryshme sa i përket takimit të 27 shkurtit në Bruksel, ndërmjet kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandër Vuçiq....

“Jemi më të lashtët”, historiania Elena Kocaqi habit me deklaratën: Grekët janë shqiptarë!

Historiania Elena Kocaqi, ishte e ftuar këtë të hënë në studion e Euronews Albania, ku foli në lidhje me ndihmën që Greqia i dha...

Xharra: Osmanët dhe rusët krijuan Serbinë

Fahri Xharra njihet si një ndër personat që merret me të kaluarën e shqiptarëve, duke sjellur fakte për historinë e lashtë të kombit tonë. Së...

Pse Europa vazhdon t’i ofendojë shqiptarët?

Aleksandre Lambert, historian, drejtor akademik i “School of International Training” në Gjenevë, është autor i disa librave dhe artikujve në fushën e relacioneve ndërkombëtare...

“Po të untë more”, Zana Avdiu komenton foton e vartësve të Kurtit para një tavoline të mbushur me ushqim

Aktivistja Zana Avdiu ka reaguar pas një fotografie të publikuar në rrjetet sociale, ku shihen vartësit e Kurtit para një tavoline të mbushur me...

Kuptimi i fjalës plaga?

Fjala shqipe që nga antikiteti, në gegë edhe para greqishtës së vjetër dhe latinishtës. Babilioni, një qytetar i thjeshtë i Mesopotomis e gjenë fjalën greke...

“Haradinaj në Kuvend u tregua burrështetas e jo lider partiak”

Analisti, Arton Demhasaj ka folur për deklaratën e kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, i cili në seancën e sotme të...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe
spot_img

Mos i humbisni:

Inspektorët rrënojnë tri furra të gëlqeres në Shtime

Inspektorët e Komunës së Shtimes këtë të premte kanë...

Begaj ua kërkon tri vendeve afrikane njohjen e pavarësisë së Kosovës

Presidenti shqiptar, Bajram Begaj, në New York ku po...

Thënie nga Ismail Kadare

Ismail Kadare është një ndër shkrimtarët më të mëdhenj...

Të hënën mblidhet Kryesia e Kuvendit

Nga Kuvendi i Republikës së Kosovës njoftojnë se të...

Rama: Iu bashkuam kryeqendrave të botës në “Ditën pa Makina”

Siç edhe e dimë nga lajmet paraprake, dita e...
spot_img