Irani nis sulmin me dronë, reagon Netanyahu: Do të mbrohemi, Izraeli është i fortë

Izraeli ka lëshuar alarmin pasi nisjes së sulmit nga...

Kasolli kishte parashikuar fillimin e mundshëm të luftës Izrael-Iran

Analisti Afrim Kasolli, sot gjatë ditës kishte bërë një...

Israeli thotë se Irani i ka nisur ​​dronët drejt Izraelit, lajmi konfirmohet edhe nga SHBA

Irani ka nisur ​​dronët në drejtim të Izraelit, ka...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Politika

Kurti: Marrëveshjet e Procesit të Berlinit të zbatohen plotësisht

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, priti në takim përfaqësuesin e posaçëm të Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin, të shoqëruar nga Ambasadori...

Krasniqi nuk mohon koalicion me partitë e tjera përveç me VV-në

Lideri i PDK-së, Memli Krasniqi,  tha se subjekti që ai udhëheq nuk vendos vija të kuqe për askënd në koalicion pas zgjedhjeve të ardhshme...

Specialja e refuzon kërkesën e mbrojtjes së Thaçit për largimin ose zëvendësimin e gjykatësit Giju

Kryetarja e Gjykatës Speciale, Ekaterina Trendafilova, rrëzoi kërkesën e mbrojtjes së ish-komandantit të UÇK-së, Hashim Thaçit, për të hequr ose zëvendësuar gjykatësin Nikola Giju...

Osmani priti në Presidencë kryesuesin e OSBE-së, Ian Borg

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur në takim ministrin për Punë të Jashtme, Evropë dhe për Tregti të Maltës, njëherit kryesues...

Osmani në 25-vjetorin e rënies së Agim Ramadanit: I dha jetë ëndrrave të popullit për të qenë të lirë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani kujtoi 25-vjetorin e rënies së heroit, Agim Ramadani. E para e shtetit, tha se Agim Ramadani u dha jetë ëndrrave...

Vuçiqi takon shefin e OSBE-së, tregon se çka diskutuan lidhur me marrëveshjet me Kosovën

Presidenti i Serbisë, Alleksandar Vuçiq, ka takuar kryetarin e Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE), njëherësh Ministrin e Punëve të Jashtme të...

Kurti uron Fitër Bajramin: Lutjet gjatë muajit të Ramazanit, le të bëhen urimet më të përzemërta për familjet

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka uruar besimtarët myslimanë me rastin e festës së Fitër Bajramit. Kurti mes tjerash theksoi se mëshira dhe mirësia, le...

Haradinaj: Politika e Beogradit të heqë dorë nga instrumentalizimi i serbëve të Kosovës

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka reaguar pas largimit nga Komisioni Komunal Zgjedhor (KKZ) të anëtarëve të pakicës serbe...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe
Extra AL PVC

Mos i humbisni:

Irani nis sulmin me dronë, reagon Netanyahu: Do të mbrohemi, Izraeli është i fortë

Izraeli ka lëshuar alarmin pasi nisjes së sulmit nga...

Kasolli kishte parashikuar fillimin e mundshëm të luftës Izrael-Iran

Analisti Afrim Kasolli, sot gjatë ditës kishte bërë një...

Israeli thotë se Irani i ka nisur ​​dronët drejt Izraelit, lajmi konfirmohet edhe nga SHBA

Irani ka nisur ​​dronët në drejtim të Izraelit, ka...

Lufta Izrael-Iran ka filluar zyrtarisht

TV Shtetëror izraelit KANN, njoftoi se Irani ka nisur...

Ndizen qirinj në Ferizaj për Eronën që u vra nga ish-bashkëshorti

Në organizimin e aktivisteve të shoqërisë civile nga Ferizaj...
spot_img