Arrestohet i dyshuari për sulm ndaj KFOR-it në Zveçan

Sonte Policia e Kosovës ka arrestuar një person të...

Konjufca pritet nga homologu i tij në RMV, flasin për të ardhmen e rajonit

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca është pritur...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Politika

Kurti pritet të takohet me presidentin turk, Recep Tayyip Erdogan

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ditëve në vijim pritet të ketë një takim me presidentin turk, Rexhep Tajip Erdogan. Kjo u bë e ditur dje,...

Hamza: S’ka pasur rritje pagash nga 2014, duhet t’i mbajmë njerëzit në Kosovë

Kandidati për kryeministër nga PDK-ja, Bedri Hamza, ka thënë se kur të vijnë në pushtet do të punojnë që të krijojnë kushte që njerëzit...

Vetmia e pasinqertë politike e Presidentes

Shkruan: Afrim Kasolli Ditën e djeshme në mënyrë krejt të papritur dhe “befasuese” presidentja Vjosa Osmani, shpërtheu kundër aleatëve më të ngushtë politikë. Duke u...

A i shërbeu Kurti politikës së presidentit Vuçiq me nxjerrjen e Asociacionit nga pakoja sipas presidentes Osmani?

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në vazhdimësi i ka akuzuar të gjithë ata që i kanë shtruar pyetje për (mos) themelimin e Asociacionit të...

Osmani e ashpër me Konjufcën dhe Qeverinë: Oferta për KiE-n, ndryshoi zotimet e liderëve për Asociacioni

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, në një intervistë ekskluzive për Ekonomia Online, i është kundërpërgjigjur kryeparlamentarit, Glauk Konjufca, për mosinformim rreth letrës që ministrja...

Krasniqi: Ideja për shpërdarje të Kuvendit dështoi, partitë tjera opozitare s’patën gatishmëri

Kreu i PDK-së, Memli Krasniqi, ka thënë se përpjekja e partisë së tij për shpërndarje të Kuvendit tashmë është ezaruar dhe s’ka gjetur përkrahjen...

Konjufca: Nëse nuk shkohet tash në zgjedhje të jashtëzakonshme, shtatori nuk është opsional

Në një deklarim për media, kryeparlamentari Glauk Konjufca ka thënë se duket që dy partitë tjera opozitare kanë nevojë për më shumë kohë për...

Sot skadon afati i PDK’së për ujdi rreth shpërndarjes së Kuvendit – Kurti drejt mandatit të plotë?

PDK-ja insistoi këto ditë që të shpërndahet Kuvendi dhe vendi të shkojë në zgjedhje të parakohshme. Kryetari i partisë më të madhe opozitare, Memli...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe
Extra AL PVC

Mos i humbisni:

Arrestohet i dyshuari për sulm ndaj KFOR-it në Zveçan

Sonte Policia e Kosovës ka arrestuar një person të...

Konjufca pritet nga homologu i tij në RMV, flasin për të ardhmen e rajonit

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca është pritur...

Robert F. Kennedy Jr. afat deri të enjten për t’u kualifikuar për debatin në CNN të kandidatëve për president

Koha po mbaron për kandidatin e pavarur Robert F....

Një adoleshent ka humbur jetën në një aksident trafiku në Kumanovë

Më datë 18.06.2024 në ora 17:20 në SPB Kumanovë...

Kush është Kaja Kallas, gruaja që mund të zëvendësojë Josep Borrellin- cili është raporti i saj me Kosovën?

Kritike e madhe e Rusisë, mbështetëse e vazhdueshme e...
spot_img