Të fundit:

Inspektorët rrënojnë tri furra të gëlqeres në Shtime

Inspektorët e Komunës së Shtimes këtë të premte kanë...

Begaj ua kërkon tri vendeve afrikane njohjen e pavarësisë së Kosovës

Presidenti shqiptar, Bajram Begaj, në New York ku po...

Thënie nga Ismail Kadare

Ismail Kadare është një ndër shkrimtarët më të mëdhenj...
ISP BroadcastISP BroadcastISP BroadcastISP Broadcast

Politika

Haradinaj: Arritja e paqes dhe garantimi i saj është sukses i përbashkët i popullit të Kosovës

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se paqja dhe garantimi i saj, janë sukses i përbashkët i popullit...

VV-ja e lëshon sallën e Kuvendit

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) ka kërkuar themelimin e Komisionit Hetimor Parlamentar lidhur me procedurat për furnizimin dhe menaxhimin me rezervat shtetërore, si dhe...

Miratohet projektligji për të drejtat e autorit

Është miratuar në lexim të dytë shqyrtimi i dytë i Projektligjit për të drejtat e autorit dhe të drejtat e përafërta. Për votimin e këtij...

Miratohet projektligji për parandalimin e dhunës në familje

Është miratuar në shqyrtim të dytë Projektligji për parandalimin dhe mbrojtjen nga dhuna në familje, dhuna ndaj grave dhe dhuna në baza gjinore. Për miratimin...

Nuk votohet Rezoluta e AAK-së

Shumica e deputetëve të Kuvendit të Kosovës kanë votuar kundër një rezolute të propozuar nga AAK. Kanë qenë 49 deputetë që kanë votuar kundër, 19...

S’ka kuorum, dështon votimi i marrëveshjes ndërkombëtare

Ka dështuar të votohet marrëveshja ndërkombëtare për ratifikimin e Marrëveshjes së financimit ndërmjet Republikës së Kosovës, përfaqësuar nga Ministria e Financave, Punës dhe Transfereve...

Seanca e Kuvendit nis me një minutë heshtje në kujtim të kolonelit Ahmet Krasniqi

Kuvendi i Kosovës ka nisur punimet e seancës së sotme me një minutë heshtje në kujtim të kolonelit Ahmet Krasniqi. Mbajtjen e një minutë heshtje...

Osmani takohet me presidentin amerikan

Presidentja Vjosa Osmani, është takuar me presidentin amerikan Joe Biden, gjatë vizitës në ShBA. Osmani publikon foto me presidentin e ShBA-së, Biden, të kapur për...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe
spot_img

Mos i humbisni:

Inspektorët rrënojnë tri furra të gëlqeres në Shtime

Inspektorët e Komunës së Shtimes këtë të premte kanë...

Begaj ua kërkon tri vendeve afrikane njohjen e pavarësisë së Kosovës

Presidenti shqiptar, Bajram Begaj, në New York ku po...

Thënie nga Ismail Kadare

Ismail Kadare është një ndër shkrimtarët më të mëdhenj...

Të hënën mblidhet Kryesia e Kuvendit

Nga Kuvendi i Republikës së Kosovës njoftojnë se të...

Rama: Iu bashkuam kryeqendrave të botës në “Ditën pa Makina”

Siç edhe e dimë nga lajmet paraprake, dita e...
spot_img