Të fundit:

Konjufca nderoi heroin Zahir Pajaziti, vizitoi edhe Kullën në Kompleksin Memorial në Orllan

Sot, në 26-vjetorin e rënies së heroit Zahir Pajaziti,...

Abbott: Kosova do të mbetet shumetnike, s’bëhet fjalë për Asociacion njëetnik

Ambasadori i Mbrëtërisë së Bashkuar në Kosovës, Nicholas Abbott,...
ISP BroadcastISP Broadcast

Yje

Irkenc Hyka bëhet baba për herë të parë, djalit të porsalindur i dedikon një këngë të re

Këngëtari dhe kompozitori i njohur shqiptar, Irkenc Hyka, është bërë baba për herë të parë. Lajmi është bërë i ditur në rrjete sociale në një...

Kolgeci: Ka vite që nuk blej prodhime serbe, besoj se janë të dëmshme

Ka tash e sa kohë që fushata e grupit “Besa-Besë” me sloganin “Mos bli prodhime serbe”, ka mobilizuar qytetarët e Kosovës. Kjo iniciativë ka gjetur...

17-vjeçarja shqiptare në garë të ngushtë për të përfaqësuar Belgjikën në Eurovision

Kënga “T'inquiète” e 17-vjeçares shqiptare, Gala Dragoti, është në mesin e shtatë këngëve finaliste në garën kombëtare të Belgjikës për të shkuar në Eurovision. Finalja e...

​“Halili dhe Hajria”, 59 vjet nga vënia në skenë e baletit të parë shqiptar

“Halili dhe Hajria” është një vepër baleti tërësisht shqiptare, e para në skenën e baletit shqiptar. Ishte 13 janari i vitit 1963, kur kompozitori Tish...

Aktori i njohur spanjoll kërkon drejtësi për popullin e Kosovës

Qendra “Gjenocidi në Kosovë – Plagë e Hapur”, sot informoi se pas përkrahjes që i dha shkrimtarja dhe gazetarja galiciane, Ana Exposito Valle që...

Ka ndërruar jetë papritur Tatjana Patitz, njëra nga modelet më të bukura të të gjitha kohërave

Supermodelja gjermane Tatjana Patitz u nda nga jeta. Vogue raportoi e para lajmin e hidhur. E lindur në Hamburg, ajo ishte 56 vjeç. Ajo...

Getoar Selimit i hakohet faqja në Facebook?

Reperi i njohur shqiptar, Getoar Selimi, duket se është duke u ballafaquar me probleme kibernetike këto ditë. Kjo pasi faqja e tij zyrtare në Facebook...

Shaqir Cërvadiku i zhgënjyer me Arbanën edhe emisionin e saj: Turp, kam pasur një respekt për Arbanën, por jam zhgënjyer

Këngëtari i muzikës popullore, Shaqir Cërvadiku, ka reaguar për rastin e Luizit njërin nga banorët e Big Brother Vip Albania. Ai në një postim në...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe
spot_img

Mos i humbisni:

​Zëvendësministri Ahmeti në Maltë, takon deputetë maltezë

Përgjatë vizitës në Valletta, zëvendësministri i Punëve të Jashtme...

Vjen një goditje, ‘Euronews’: SHBA kërkoi që Kosova të mos futet në agjendën e KiE për shkak të Asociacionit

Edicioni në gjuhën serbe i “euronews” raporton sot se...

Konjufca nderoi heroin Zahir Pajaziti, vizitoi edhe Kullën në Kompleksin Memorial në Orllan

Sot, në 26-vjetorin e rënies së heroit Zahir Pajaziti,...

Mesfushori i Arsenalit shumë afër largimit nga klubi

Kur kanë mbetur edhe pak orë deri në mbyllje...

Haziri pas takimit me Hovenierin: Asociacioni është kompetencë vetëm e institucioneve të Kosovës

Lutfi Haziri nga LDK, pas takimit të mbajtur sot...
spot_img