Të fundit:

Kurti, emisarit Sarrazin: Serbia duhet të sanksionohet e ndëshkohet ndërkombëtarisht

Kryeministri Albin Kurti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i Parë,...

Prezantohet momenti i sulmit ku u vra polici Afrim Bunjaku

Drejtori i policisë, Gazmend Hoxha ka prezantuar pamje të...

Prezantohen pesë video ku shihet grupi terrorist duke kryer stërvitje para sulmit të 24 shtatorit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha...
ISP BroadcastISP BroadcastISP BroadcastISP Broadcast

Ekonomi

Rekord i bankave komerciale, në mars fituan mbi gjysmë milioni euro në ditë

Bankat komerciale në Kosovë vazhdojnë t’i rrisin fitimet e tyre enorme për çdo vit. Vetëm në tre mujorin e parë të këtij viti, bankat komerciale...

AUV me aksion për ndalimin e therjeve të kafshëve në Kodrën e Trimave në Prishtinë

Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë (AUV) ka zhvilluar aksion për ndalimin e therjeve të kafshëve dhe shpezëve në hapësira publike, specifikisht në hapësirat e...

​Odat Ekonomike Kosovë – Maqedoni e Veriut: Në 10 vjetët e ardhshme të jetë prioritet ekonomia

Kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës, Lulzim Rafuna dhe homologu i tij maqedonas, Branko Azeski kanë diskutuar të hënën në Prishtinë për iniciativat e...

Në Shqipëri, çmimet e ushqimeve në muajin prill u rritën nga 3.4% deri në 15%

Edhe pse tregtia botërore ka hyrë në një fazë të re stabiliteti, në vendin tonë çmimet e ushqimeve të shportës për konsumatorët e përditshëm...

Vlera e Bitconit mund të dyfishohet

Vlera e Bitcoinit është rritur më shumë se 74 për qind që nga fillimi i vitit, por se kriptovaluta më e popullarizuar në botë...

Sot lansohet Fondi Sovran – çka dihet deri më tani për të?

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti sot do të marrë pjesë në konferencën për lansimin e Fondit Sovran të Kosovës. “Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin...

Tatimi në pronë po alarmon qytetarët e Kosovës

Qytetari nga Prishtina, përkatësisht nga lagjja “Dodona” ka dëshmuar me faturat e tij se çmimi për tatimin në pronë për këtë vit i është...

ATK-ja ndryshon dokumentin për pajisjet elektronike fiskale për sektorin e taksive

Administrata Tatimore e Kosovës, njofton tatimpaguesit se ka bërë disa plotësim ndryshime në dokumentin ”Kërkesat Specifike, Teknike dhe Funksionale për Pajisjet Elektronike Fiskale”. Sipas ATK-së,...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe
spot_img

Mos i humbisni:

Kurti, emisarit Sarrazin: Serbia duhet të sanksionohet e ndëshkohet ndërkombëtarisht

Kryeministri Albin Kurti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i Parë,...

Prezantohet momenti i sulmit ku u vra polici Afrim Bunjaku

Drejtori i policisë, Gazmend Hoxha ka prezantuar pamje të...

Prezantohen pesë video ku shihet grupi terrorist duke kryer stërvitje para sulmit të 24 shtatorit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha...

Edon Zhegrova shënon super gol te Lille

Lille është duke fituar 1-0 ndaj  Le Havre në...

Prezantohen pamje të reja: Autorët e sulmit të 24 shtatorit në veri u përgatitën në pronën e Radoiçiqit

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, në një...
spot_img