Sot përkujtohet 178-vjetori i lindjes së Naim Frashërit

Sot shënohet 178-vjetori i lindjes së shkrimtarit dhe veprimtarit...

Peci: Komuna e Rahovecit, përmes qeverisjen sonë deri më tani është përkrahur me 21 milionë euro

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci,...

Arrestohet një burrë në Prishtinë pasi sulmoi fizikisht gruan e tij, në shtëpi i gjenden tri armë

Policia e Kosovës ka arrestuar një burrë në Prishtinë,...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Maqedoni

Osmani: Do të vendosim bord mbikqyrës për bartësit e funksioneve politike

Kandidati për president nga Fronti Europian, Bujar Osmani, ka shpalosur sot një zotim thelbësor në konferencën për shtyp, duke sqaruar njërin prej zotimeve më...

Osmani: Presidenti duhet të jetë busullë e orientimit gjeostrategjik

Kandidati i BDI-së për president të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani tha se anëtarësimi i vendit në BE deri në vitin 2030 është një...

Gjendja stabile e të plagosurve në Haraçinë të Maqedonisë së Veriut

Drejtori i klinikes torakale, Nexhati Jakupi njoftoi se pacienti i cili iu nënshtrua operacionit, tani është në giendje stabile por natën do të kalojë...

Ahmeti dhe Sela sonte nënshkruajnë marrëveshjen

Sonte në orën 21, në sallën e sportit “Rinia” në Gostivar, është paralajmëruar të nënshkruhet marrëveshja e koalicionit midis kryetarit të Bashkimit Demokratik për...

Maqedoni, punonjësit në shëndetësi paralajmërojnë protesta

Punonjësve në shëndetësi nuk do t’u harmonizohen pagat me rritjen e pagës minimale për shkak të mosnënshkrimit të aneksit të Marrëveshjes kolektive. Për këtë...

Shtatë kandidatë për presidencialet në Maqedoninë e Veriut, grumbullojnë nënëshkrimet e nevojshme

Shtatë kandidatë do të garojnë në zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e Veriut që do të mbahen më 24 prill. Komisioni shtetëror ka bërë të...

Në Maqedoni duhen tri rroga minimale për të kapërcyer muajin me gjithë qiranë e shtëpisë

Çmimet më nuk janë të garantuara por edhe ashtu janë të larta. Korrigjimet me rritje që u bënë për disa nga produktet ushqimore dhe...

Xhaferi për një vizitë të mundshme në Kosovë: Në dasmë kur shkohet, shkohet me ftesë

Kryeministri teknik i Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, tha se nuk ka marrë ftesë ende për ta vizituar Kosovën. I pyetur nga gazetarët pse nuk...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe
Extra AL PVC

Mos i humbisni:

G7 synon të përdorë asetet e ngrira ruse për të ndihmuar Ukrainën

Grupi i shtatë shteteve më të industrializuara (G7) do...

Italia premton 35 milionë euro ndihmë për palestinezët

Italia do të rinisë financimin e organizatës për ndihmë...

Trajneri i ri i Milanit nuk pritet mirë nga tifozët e klubit

Milani tashmë ka zgjedhur Paulo Fonsecan si zëvendësuesin e...

Sot përkujtohet 178-vjetori i lindjes së Naim Frashërit

Sot shënohet 178-vjetori i lindjes së shkrimtarit dhe veprimtarit...

Peci: Komuna e Rahovecit, përmes qeverisjen sonë deri më tani është përkrahur me 21 milionë euro

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci,...
spot_img