Të fundit:

Kurti, emisarit Sarrazin: Serbia duhet të sanksionohet e ndëshkohet ndërkombëtarisht

Kryeministri Albin Kurti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i Parë,...

Prezantohet momenti i sulmit ku u vra polici Afrim Bunjaku

Drejtori i policisë, Gazmend Hoxha ka prezantuar pamje të...

Prezantohen pesë video ku shihet grupi terrorist duke kryer stërvitje para sulmit të 24 shtatorit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha...
ISP BroadcastISP BroadcastISP BroadcastISP Broadcast

Histori

24 vjet nga masakra në Studime të Vushtrrisë, Haradinaj: Plagët e popullit tonë janë ende të freskëta

Janë bërë 24 vjet nga masakra në Studime të Vushtrrisë nga forcat policore të Serbisë, ndërsa në këtë përvjetor kryetari i Aleancës për Ardhmërinë...

Krasniqi: Ilaz Kodra bashkë me Adem Jasharin ishin ndër të parët që i dhanë jetë UÇK-së

Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi ka vizituar sot familjen e heroit Ilaz Kodra në Prekaz, në 24 vjetorin e rënies së tij. Krasniqi ka shkruar...

Përkujtohen sot heroi Ilaz Kodra, 42 dëshmorë dhe mbi 280 martirë

Me rastin e 24 vjetorit të rënies së heroit të kombit Ilaz Kodra, 42 dëshmorëve dhe mbi 280 martirëve, Komuna e Drenasi dhe ajo...

Sot bëhen 24 vjet nga rënia e dëshmorit Hazir Berisha

Ne, sot, në 24 vjetorin e rënies, kujtojmë urtësinë e tij, shëmbullin se si luftohet e vdiset për atdhe. Hazir Berisha rrjedh prej një familje...

Kalaja e Lezhës do të ndriçohet, së shpejti mund të vizitohet edhe natën

Kalaja e Lezhës së shpejti do të ndriçohet nga dritat në çdo cep. Kjo është bërë e ditur nga Drejtoria Rajonale e Trashëgimisë Kulturore...

​Ja si u krijuan Forcat Ajrore Shqiptare para 72 vjetësh

Forcat Ajrore Shqiptare u krijuan zyrtarisht më 24 prill 1951. Forcat Ajrore Shqiptare janë një nga tre armët e Forcave të Armatosura Shqiptare. Forca Ajrore...

Baçi dhe Salaj: Shekspiri dhe Servants, dy kolosë të artit

Agim Baçi dhe Blendi Salaj, përmes një postimi në Facebook, kan bërë të ditur se 23 prilli është Dita Botërore e Librit. Ata u shprehen...

Kryeministri Kurti përkujton Heroin Isa Kastrati, në 24-vjetorin e rënies

Në Kamenicë u mbajt sot Akademia Përkujtimore dhe u bë zbulimi i shtatores së Heroit të Kosovës, Isa Kastrati, në 24-vjetorin e rënies së...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe
spot_img

Mos i humbisni:

Kurti, emisarit Sarrazin: Serbia duhet të sanksionohet e ndëshkohet ndërkombëtarisht

Kryeministri Albin Kurti, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri i Parë,...

Prezantohet momenti i sulmit ku u vra polici Afrim Bunjaku

Drejtori i policisë, Gazmend Hoxha ka prezantuar pamje të...

Prezantohen pesë video ku shihet grupi terrorist duke kryer stërvitje para sulmit të 24 shtatorit

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Gazmend Hoxha...

Edon Zhegrova shënon super gol te Lille

Lille është duke fituar 1-0 ndaj  Le Havre në...

Prezantohen pamje të reja: Autorët e sulmit të 24 shtatorit në veri u përgatitën në pronën e Radoiçiqit

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, në një...
spot_img