Të fundit:

Haziri për qeverisjen e VV-së në Gjilan: Mirësevini në Komunën e Skandaleve

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, vazhdon me kritika ndaj...

“Të kemi rrëzu prej provimit”, “Je sharlatan”, shpërthen zënka mes Ramabajës e Zekës

Dy analistët e rregullt televiziv kanë pasur një duel...

Situata në veri mund të përkeqësohet, thotë shefi i EULEX-it

Çështja e sigurisë në veriun e Kosovës po përmendet...

Tag: BE

ISP BroadcastISP BroadcastISP BroadcastISP Broadcast

​Kurti merr mbështetje nga Social Demokratët evropian për anëtarësim në BE

Takimet gjatë ditës së parë të qëndrimit në Strasburg, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, i vazhdoi me përfaqësues nga grupi i Aleancës...

Vuçiq thotë se me Escobarin biseduan për gjetjen e një kompromisi në dialogun me Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se ka zhvilluar një “bisedë të hapur dhe korrekte” me të dërguarin e posaçëm të Departamentit amerikan të...

Xhaçka: BE ka një qasje më strategjike ndaj Ballkanit Perëndimor

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme të Shqipërisë, Olta Xhaçka, deklaroi nga Forumi Ballkanik i Budapestit se rajoni sheh sinjale pozitive nga BE...

Presidenca Suedeze ka nisur konsultimet për aplikimin e Kosovës për anëtarësim në BE

Presidenca Suedeze e Bashkimit Evropian ka nisur konsultimet me vendet anëtare lidhur me kërkesën e Kosovës për anëtarësim në Bashkimin Evropian, dhe në këtë...

BE-ja vlerëson se situata në veri të Kosovës vazhdon të jetë e brishtë

Bashkimi Evropian ka vlerësuar se situata në veri të Kosovës vazhdon të jetë e brishtë. Zëdhënësja e BE-së për politikë të jashtme, Nabila Massrali, të...

Rama i del kundër ShBA-së e BE-së: Barrikadat në veri nuk ishin protestë paqësore

Kryeministri i Shqiprisë, Edi Rama ka reaguar pas heqjes së barrikadave në veri të Kosovës. Rama ka komentuar tensionet e krijuara, duke i quajtur të...

Haradinaj: Falë ShBA-ve dhe BE-së, u gjet zgjidhja për mos eskalimin e situatës në veri

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka thënë se falë ShBA-ve dhe BE-së, edhe njëherë u gjet zgjidhja për mos...

Petkoviq: Kemi garanci të forta nga SHBA-ja dhe BE-ja për tërheqjen e serbëve nga barrikadat

Shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë serbe, Petar Petkoviq, tha se kanë marrë garancitë “më të forta ndonjëherë” nga Shtetet e Bashkuara dhe...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Haziri për qeverisjen e VV-së në Gjilan: Mirësevini në Komunën e Skandaleve

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, vazhdon me kritika ndaj...

“Të kemi rrëzu prej provimit”, “Je sharlatan”, shpërthen zënka mes Ramabajës e Zekës

Dy analistët e rregullt televiziv kanë pasur një duel...

Situata në veri mund të përkeqësohet, thotë shefi i EULEX-it

Çështja e sigurisë në veriun e Kosovës po përmendet...

Hoxha deputetëve të PDK-së: Pse merreni me Kurtin kur s’keni kapacitet në vendimet e tij

Analisti politik, Ylli Hoxha, iu drejtua deputetëve të Partisë...

Fëmijët në komunën e Prishtinës nga muaji mars mund të vlerësohen falas te psikologu, logopedi dhe ergoterapeuti

Nga muaji mars, të gjithë fëmijët e kryeqytetit mund...