Arrestohet i dyshuari për sulm ndaj KFOR-it në Zveçan

Sonte Policia e Kosovës ka arrestuar një person të...

Konjufca pritet nga homologu i tij në RMV, flasin për të ardhmen e rajonit

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca është pritur...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Opinione

Kur “arti” shndërrohet në propagandë të ideologjisë serbo-sllave

Shkruan: Qëndrim Kryeziu   Çdo pushtues me qëllim që të pranohet nga ata që i ka robëruar, krahas shtypjes, dhunës, dhe forcës e përdor edhe artin...

Misioni i “pamundur” i Bedri Hamzës

Shkruan: Afrim Kasolli- Intensifikimi i debateve publike për zgjedhjet e (jashtë)zakonshme, ka ndikuar që të paktën partitë politike të fillojnë dhe të aktivizohen më...

Bashkëjetesa e të ligës me pasionin për normalitetin e hijeshuar

Shkruan: Afrim Kasolli - Thënia e shkrimtarit Ismail Kadare se  “letërsia e mirë mund të dalë  edhe nga ferri” i shkon për shtati thuajse...

A mund të mbrohen interesat amerikane në Lindje të Mesme dhe nga “tjetërsimi” i raporteve me Izraelin?

Shkruan: Afrim Kasolli   Marrëdhëniet ndërmjet Izraelit dhe SHBA-ve kanë arritur në një pikë kritike. Nga mbështetja e pa rezervë që Amerika e kishte demonstruar pas...

Vitet e qeverisjes së Kurtit vitet e dëshpërimit dhe tradhtisë ndaj interesave të shtetit

Shkruan: Hisen Berisha - Emëruesi i përbashkët i tre viteve qeverisje Kurti, është dështim, dëshpërim e tradhti ndaj interesave të shteti të Kosovës. Kjo ka...

Tërë Struktura e UÇK-së doli nga Universiteti i Prishtinës

Shkruan: Agron Hoti - Nga Universiteti i Prishtinës dolën strukturat e secilës parti politike. Doli tërë elita intelektuale e Kosovës. Struktura Drejtuese e UÇK-së...

Pse opozita mund të ketë interes për zgjedhje para se të themelohet Asociacioni, më shumë edhe se Albin Kurti?

Shkruan Afrim Kasolli     Është thënë shpesh se është interes i Albin Kurtit, që vendi të shkojë në zgjedhje të parakohshme para se te themelohet Asociacioni....

Oreksin politik të Albin Kurtit dhe Lëvizjes Vetvendosje e ngopë vetëm autokracia

Shkruan: Besa Ismaili - Lakmia masive për pushtet masiv që iu realizua herën e kaluar kur Albin Kurti u vetrrëzua nga pushteti sa ishte...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe
Extra AL PVC

Mos i humbisni:

Arrestohet i dyshuari për sulm ndaj KFOR-it në Zveçan

Sonte Policia e Kosovës ka arrestuar një person të...

Konjufca pritet nga homologu i tij në RMV, flasin për të ardhmen e rajonit

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca është pritur...

Robert F. Kennedy Jr. afat deri të enjten për t’u kualifikuar për debatin në CNN të kandidatëve për president

Koha po mbaron për kandidatin e pavarur Robert F....

Një adoleshent ka humbur jetën në një aksident trafiku në Kumanovë

Më datë 18.06.2024 në ora 17:20 në SPB Kumanovë...

Kush është Kaja Kallas, gruaja që mund të zëvendësojë Josep Borrellin- cili është raporti i saj me Kosovën?

Kritike e madhe e Rusisë, mbështetëse e vazhdueshme e...
spot_img