Limaj të rinjëve: Kujdes se çfarë flisni për Kosovën, kurrë më sigurt se sot s’ka qenë

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj në një takim...

Gjysma e invalidëve të UÇK-së pajisen me proteza të reja

Gjysma e invalidëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës kanë...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Hoti: Osmani e Kurti janë vetëm hipokritë e mashtrues

Extra AL PVC

Deputeti nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti ka reaguar rreth marrëveshjeve të Kosovës me SHBA-të, duke thënë se këto marrëveshje nuk janë asnjëherë të dëmshme për Kosovën.

Hoti përmes një postimi në Facebook, ka krahasuar kërkesën e SHBA-së, sa ishte ai në pozitë që të shtyhet aplikimi për anëtarësim në organizata ndërkombëtare, ku atëherë Hoti nga opozita u konsiderua si tradhtar kurse tani për kërkesën për shtyrjen e  zgjedhjeve në komunat në veri ka thënë se Presidentja këtë shtyrje e bëri pa asnjë bazë kushtetuese por e bëri me kërkesën e SHBA-ve.

Madje Hoti, Osmanin e Kurtin i ka quajtur hipokritë e mashtrues, sepse sipas tij ata shkelin çdo gjë për pozitat e tyre.

Tutje ai përmendi edhe fjalimin e presidentes, Osmani në atë kohë, teksa tha se “si zakonisht ajo nxorri vrer dhe urrejtje patologjike” për veprimin e tij.

“Më 4 shtator 2020 në Shtëpinë e Bardhë, pas pranimit të njohjes nga Izraeli, pata pranuar kërkesën e SHBA-së që të shtyhet aplikimi për anëtarësim në organizata ndërkombëtare. U patën mobilizuar opozita e atëhershme me akuza për tradhti. Në dhjetor 2021, në fjalën e saj në Kuvendin e Kosovës, Presidentja si zakonisht nxori vrer dhe urrejtje patologjike për këtë veprim timin. Në të vërtetë, ajo çfarë kisha bërë unë në Shtëpinë e Bardhë ishte dakordimi me aleatin kryesor të Kosovës për kohën e përshtatshme për aplikim. Vetëm mendje të sëmura politike mund të cilësonin akt tradhtie një marrëveshje për Kosovën me SHBA-në të arritur në Shtëpinë e Bardhë.”, ka shkruar Hoti.

“Këta janë vetëm hipokritë e mashtrues, që shkelin çdo gjë për pozitat e tyre”, shtoi ai.       /TV Arbëria 

 

spot_img

Të fundit

Belgjika fiton ndaj Rumanisë, bëhet “llugë” në grupin E

Belgjika ka shënuar fitore ndaj Rumanisë në kuadër të...

Forcat izraelite e lidhin palestinezin e plagosur në një xhip gjatë bastisjes

Forcat e ushtrisë izraelite lidhën një palestinez të plagosur...

Limaj të rinjëve: Kujdes se çfarë flisni për Kosovën, kurrë më sigurt se sot s’ka qenë

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj në një takim...

Kastrati vizitë në Itali: Kemi ardhur t’i njoftojmë bashkëatdheratë tanë me problemet dhe vështirësit që ka komuna e Malishevës

Kryetari i Malishevës, Ekrem Kastrati ka njoftuar se kanë qenë në vizitë në Itali. Kastrati është shprehur se në Itali kanë shkuar që t'i vizitojnë...

Belgjika fiton ndaj Rumanisë, bëhet “llugë” në grupin E

Belgjika ka shënuar fitore ndaj Rumanisë në kuadër të xhiros së dytë në Kampionatin Evropian. Belgët triumfuan 2:0 ndaj rumunëve, duke e fituar ndeshjen e...

Forcat izraelite e lidhin palestinezin e plagosur në një xhip gjatë bastisjes

Forcat e ushtrisë izraelite lidhën një palestinez të plagosur në pjesën e përparime të xhipit ushtarak gjatë një bastisjeje në qytetin e pushtuar të...