Një studim i ri gjeti plumb dhe arsenik në tamponë: Çfarë duhet të dini?

Sikur të mos mjaftonte stresi i “atyre ditëve të...

Hoxhaj: Politika hegjemoniste serbe po sfidon shtetësinë e Malit të Zi nga brenda dhe të Kosovës nga jashtë

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka uruar...

RMV: Temperaturat e larta, ja çfarë rekomandojnë dermatologë për mbrojtje të lëkurës

Me çdo ekspozim ndaj diellit, kur indeksi i rrezeve...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Tag: albin kurti

ISP BroadcastISP BroadcastISP BroadcastISP Broadcast

Kurti: Kosova nuk i fal krimet e Serbisë por gjithnjë falënderuese ndaj ndërkombëtarëve

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në 25 vjetorin e nënshkrimit të marrëveshjes së Kumanovës, e cila i dha fund luftës në Kosovës, ka thënë...

Kurti del me statistika: Ky është viti i integrimit të komunitetit serb

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka shkruar të dielën në platformën “X”, se 2024 është vit i integrimit, duke iu referuar komunitetit serb në...

Lekaj: Qeveria Kurti zhgënjeu qytetarët, zgjedhjet e ardhshme do të sjellin befasi në votime

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka deklaruar se në zgjedhjet e ardhshme do të dalin më të fortë se në vitin 2021.Ai shprehet i...

Kurti me Tërstenën: Fuqia dhe pjekuria e tij e parakohshme e bëri që të fitojë medalje botërore

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është takuar me Shaban Tërstenën, i cili është medalisti më i ri shqiptar në Lojërat Olimpike, me vetëm 19...

Vulinit si del e keqja me shqiptarët: Janë këmbësoria e NATO

Serbia vazhdon që të sillet si Rusia përpara nisjes së luftës në Ukrainë, duke tentuar të fabrikojë pretekste për konflikt. Zëvendëskryeministri Aleksandër Vulin tregon që...

Kurti me thirrje për diasporën që të votojnë në zgjedhjet evropiane: Kontributi ynë kundër rreziqeve që e kërcënojnë BE-në

Këtë të diel, më 9 qershor, në 27 vende anëtare të Bashkimit Evropian do të mbahen zgjedhjet evropiane. Sipas kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, të...

Raportet me Osmanin, Kurti: Kemi bashkëpunim të ngushtë, dallimet janë të tejkalueshme

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka folur për raportet me presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani. Kurti tha se me Osmanin ka bashkëpunim të ngushtë. Ai për...

Sipas opozitës dallimet mes presidentes Osmani dhe kryeministrit Kurti janë të dukshme

Opozita në Kuvendin e Kosovës, e sheh si shpërfaqje të dallimeve që gjithmonë kanë ekzistuar, përplasjen ndërmjet presidentes Vjosa Osmani dhe Qeverisë, pasi këta...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Një studim i ri gjeti plumb dhe arsenik në tamponë: Çfarë duhet të dini?

Sikur të mos mjaftonte stresi i “atyre ditëve të...

Hoxhaj: Politika hegjemoniste serbe po sfidon shtetësinë e Malit të Zi nga brenda dhe të Kosovës nga jashtë

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka uruar...

Shifrat marramendëse të fitimeve të Real Madridit çdo ditë nga muzeu nga fanellat e Mbappes

Rinovimi i madh i “Santiago Bernabeut”, i cili përfshinte...

RMV: Temperaturat e larta, ja çfarë rekomandojnë dermatologë për mbrojtje të lëkurës

Me çdo ekspozim ndaj diellit, kur indeksi i rrezeve...

Kurti viziton qendrën e turizmit në Pejë, thekson rëndësinë e zhvillimit të tij

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, vizitoi qendrën e turizmit...