Të fundit:

Haziri për qeverisjen e VV-së në Gjilan: Mirësevini në Komunën e Skandaleve

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, vazhdon me kritika ndaj...

“Të kemi rrëzu prej provimit”, “Je sharlatan”, shpërthen zënka mes Ramabajës e Zekës

Dy analistët e rregullt televiziv kanë pasur një duel...

Situata në veri mund të përkeqësohet, thotë shefi i EULEX-it

Çështja e sigurisë në veriun e Kosovës po përmendet...

Tag: Vjosa Osmani

ISP BroadcastISP BroadcastISP BroadcastISP Broadcast

Osmani: Marrëveshja me Serbinë krijon një momentum të ri për integrimin e Kosovës

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se marrëveshja me Serbinë krijon një momentum të ri për integrimin ndërkombëtar të Kosovës. Në një ligjëratë dhe...

​Osmani në Samitin për Demokraci fton shtetet mosnjohëse që ta njohin Kosovën

Presidentja Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ishte folëse në Samitin e Dytë për Demokraci organizuar nga Shtëpia e Bardhë, krahas liderëve botërorë presidentit të...

Hovenier, Osmani e Kurti: Albright, një mike e vërtetë e Kosovës

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeff Hovenier së bashku me presidenten Vjosa Osmani, në përvjetorin e vdekjes së Sekretares amerikane të Shtetit, Madeleine Albright, kanë...

​Osmani: Kushtet janë përmbushur pesë vjet më parë, procesi u vonua

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani e ka mirëpritur vendimin e ministrave të BE-së për ta votuar në parim liberalizimin e vizave për Kosovën. Përmes një...

Osmani mbrëmjen e Krishtlindjes e kalon në fshatin e bukur të Pjetërshanit

Presidentja Vjosa Osmani së bashku me familjen e saj ka kaluar mbrëmjen e Krishtlindjes në fshatin e bukur të Pjetërshanit. Osmani ka shkruar në Facebook...

Presidentja Osmani priti në takim ambasadorin amerikan, Jeffrey Hovenier

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në takim të rregullt ambasadorin e SHBA-ve, Jeffrey Hovenier me te cilin bisedoi për zhvillimet...

Musliu për Osmanin: Ti mund të jesh çka do përveç presidente

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu ka reaguar pas fjalimit vjetor të presidentes Vjosa Osmani në Kuvendin e Kosovës. Osmani gjatë fjalimit të saj tha se...

Ministrat me vëmendje në telefona, derisa Osmani mbajti fjalim para deputetëve

Presidentja Vjosa Osmani mbajti këtë të enjte fjalimin vjetor para deputetëve të Kuvendit të Kosovës. Fjalimi është bojkotuar nga Partia Demokratike e Kosovës, Aleanca për...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Haziri për qeverisjen e VV-së në Gjilan: Mirësevini në Komunën e Skandaleve

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, vazhdon me kritika ndaj...

“Të kemi rrëzu prej provimit”, “Je sharlatan”, shpërthen zënka mes Ramabajës e Zekës

Dy analistët e rregullt televiziv kanë pasur një duel...

Situata në veri mund të përkeqësohet, thotë shefi i EULEX-it

Çështja e sigurisë në veriun e Kosovës po përmendet...

Hoxha deputetëve të PDK-së: Pse merreni me Kurtin kur s’keni kapacitet në vendimet e tij

Analisti politik, Ylli Hoxha, iu drejtua deputetëve të Partisë...

Fëmijët në komunën e Prishtinës nga muaji mars mund të vlerësohen falas te psikologu, logopedi dhe ergoterapeuti

Nga muaji mars, të gjithë fëmijët e kryeqytetit mund...