Të fundit:

Shërbyen në Kosovë për disa muaj, ushtarët amerikanë kthehen në shtëpi

Garda Kombëtare e Ushtrisë Amerikane ka njoftuar se në...

Deputeti i PDK-së rrënqeth me fjalët për nënën: 7 fëmijë i kanë humb deri kam lind unë

Deputeti i PDK-së, Hisen Berisha, së fundmi ka rrënqeth...

Xhaka bombardon portën, shënon super gol për Bayer Leverkusenin

Granit Xhaka e ka gjetur golin e parë me...
ISP BroadcastISP Broadcast

Borell i bën thirrje Kosovës dhe Serbisë të ulin tensionet e fundit

Extra AL PVC

Bashkimi Evropian i bëri thirrje Kosovës dhe Serbisë që të de-përshkallëzojnë tensionet e fundit, të ndalojnë konfliktet dhe t’i kthehen dialogut.

“Bashkimi Evropian i kërkon fuqimisht Kosovës dhe Serbisë që të de-përshkallëzojnë konfliktet e tyre të fundit”, tha Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrel, raporton Reuters.

Ai tha se palët duhet t’i kthehen bisedimeve dhe gjetjes së mënyrave për t’i dhënë fund përplasjeve në rrugë dhe vendosjen e barrikadave.

Serbët në veri të Kosovës, të cilët po protestojnë për arrestimin e ish-polici Dejan Pantiq, janë ende në barrikada.

Edhe veriu i Kosovës është i bllokuar nga policia e Kosovës dhe nuk mund të kalosh as këmbë nëpër vendkalimet administrative Bërnjak dhe Jarinje.  /TV Arbëria

spot_img

Të fundit

Shërbyen në Kosovë për disa muaj, ushtarët amerikanë kthehen në shtëpi

Garda Kombëtare e Ushtrisë Amerikane ka njoftuar se në...

Deputeti i PDK-së rrënqeth me fjalët për nënën: 7 fëmijë i kanë humb deri kam lind unë

Deputeti i PDK-së, Hisen Berisha, së fundmi ka rrënqeth...

Xhaka bombardon portën, shënon super gol për Bayer Leverkusenin

Granit Xhaka e ka gjetur golin e parë me...

Kurti dhe Murati udhëtojnë drejt Londrës, marrin pjesë në Samitin e Ballkanit Perëndimor

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka udhëtuar...

Shërbyen në Kosovë për disa muaj, ushtarët amerikanë kthehen në shtëpi

Garda Kombëtare e Ushtrisë Amerikane ka njoftuar se në SHBA janë kthyer ushtarët amerikanë pas 10 muajsh qëndrim në Kosovë në përkrahje të Operacionit...

Deputeti i PDK-së rrënqeth me fjalët për nënën: 7 fëmijë i kanë humb deri kam lind unë

Deputeti i PDK-së, Hisen Berisha, së fundmi ka rrënqeth me fjalët për raportin e tij me nënën, teksa ka treguar detaje mjaft emocionuese. “7 fëmijë...

Xhaka bombardon portën, shënon super gol për Bayer Leverkusenin

Granit Xhaka e ka gjetur golin e parë me klubin e Bayer Leverkusenit në Bundesligë. Xhaka ka shënuar të premten në sfidën që Leverkuseni po...