Bahtiri: Ura mbi Ibër nuk rrezikon askënd, marrëveshja është e kryer

Agim Bahtiri, ish-kryetar për dy mandate i Mitrovicës së...

“Mbështetja dhe reagimet më dhanë zemër”, Ilir Mirena flet për sulmet e pushtetit

Ilir Mirena, drejtori i “Periskopit”, medium ky që u...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Tag: Kosovës

ISP BroadcastISP BroadcastISP BroadcastISP Broadcast

Kalojnë gjysmë ore lojë, Kosova ende se gjen golin ndaj Andorrës

Kanë kaluar gjysmë ore lojë në stadiumin "Fadil Vokrri" ku po zhvillohet ndeshja mes Kosovës dhe Andorrës. "Dardanët" vazhdimisht janë duke sulmuar dhe në kërkim...

Kosovës i shtohen snajperistët, po specializohen në Jordani

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka njoftuar se FSK-së do t' i shtohen një numër i snajperistëve profesionistë të cilët janë duke ndjekur trajnim...

BERZh-i nga nga ky muaj pritet t’i ngritë normat e interesit, 100 milionë euro synon t’i ndajë për Kosovën

Banka Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH), zyra në Kosovë paralajmëron se nga ky muaj (janar 2023), do të ngriten normat e interesit për...

Qytetarët e Kosovës kanë shpenzuar mbi 29 milionë euro për festat e fundvitit

Qytetarët e Kosovës për festat e fundvitit kanë shpenzuar rreth 29.5 milionë euro, sipas vlerësimeve të një sondazhi i cili është përfunduar nga kompania...

Këshilli i Sigurisë së Kosovës diskuton gjendjen në veri: Liria e lëvizjes duhet të rivendoset

Kryeministri, Albin Kurti ka mbajtur takimin e Këshillit të Sigurisë së Kosovës, lidhur me situatën e krijuar në veri të vendit dhe incidentet e...

Policia e Kosovës po i heton rrëmbimet e raportuara të serbëve nga grupet kriminale

Policia e Kosovës tha se është duke kryer hetimet e nevojshme lidhur me informacionet dhe raportimet mediale për rrëmbimin e disa qytetarëve serbë në...

Policia e Kosovës: Jarinje e Bërnjaku ende mbesin të mbyllura për qarkullim

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se forcimi i rendit dhe sigurisë publike, parandalimi i akteve kriminale si dhe ndërmarrja e masave policore...

Serbia vazhdon kërcënimet, ministri serb: Mjafton vetëm një shkrepëse për t’i vënë flakën gjithçkaje në Kosovë

Ministri serb i Mbrojtjes, Millosh Vuçeviq tha se situata në Kosovë “është ende shumë e tensionuar” dhe se “mjafton një shkrepsë për t’i vënë...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Bahtiri: Ura mbi Ibër nuk rrezikon askënd, marrëveshja është e kryer

Agim Bahtiri, ish-kryetar për dy mandate i Mitrovicës së...

“Mbështetja dhe reagimet më dhanë zemër”, Ilir Mirena flet për sulmet e pushtetit

Ilir Mirena, drejtori i “Periskopit”, medium ky që u...

Situata aktuale në vend, Bislimi takohet me emisarin e Norvegjisë për Ballkanin Perëndimor

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog...

Mbrojtësi kryesor i Real Madridit mund të tundohet nga oferta e majme arabe, Benzema e do në skuadër

Antonio Rudiger ndihet për mrekulli te “Los Blancos”, ku...