Bahtiri: Ura mbi Ibër nuk rrezikon askënd, marrëveshja është e kryer

Agim Bahtiri, ish-kryetar për dy mandate i Mitrovicës së...

“Mbështetja dhe reagimet më dhanë zemër”, Ilir Mirena flet për sulmet e pushtetit

Ilir Mirena, drejtori i “Periskopit”, medium ky që u...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Tag: Borell

ISP BroadcastISP BroadcastISP BroadcastISP Broadcast

Heqja e barrikadave, Borrell: Diplomacia mbizotëroi në uljen e tensioneve në veri

Përfaqësuesi i lartë për politikë të Jashtme dhe Siguri i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, ka reaguar pas nisjes së heqjes së barrikadave në Rudarë. Ai...

Josep Borrell sot i informon liderët e BE-së për tensionet në Kosovë

Kryediplomati evropian, Josep Borrell, tha se sot në samitin në Bruksel do t’i informojë liderët e BE-së për tensionet në Kosovë. “Ju e dini se...

Borrell flet për Thaçin: Ne e arrestuam, sa ishte akoma president

Arrestimi i ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, ishte një nga temat për të cilat përfaqësuesi i Lartë për Politika të Jashtme dhe te Sigurisë,...

Borell i bën thirrje Kosovës dhe Serbisë të ulin tensionet e fundit

Bashkimi Evropian i bëri thirrje Kosovës dhe Serbisë që të de-përshkallëzojnë tensionet e fundit, të ndalojnë konfliktet dhe t’i kthehen dialogut. “Bashkimi Evropian i kërkon...

Borrell: BE nuk do të tolerojë sulmet ndaj EULEX-it

Përfaqësuesi i lartë i Bashkimit Evropian, Joseph Borrell ka thënë se BE nuk do të tolerojë sulmet ndaj EULEX-it dhe përdorimin e akteve të...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Bahtiri: Ura mbi Ibër nuk rrezikon askënd, marrëveshja është e kryer

Agim Bahtiri, ish-kryetar për dy mandate i Mitrovicës së...

“Mbështetja dhe reagimet më dhanë zemër”, Ilir Mirena flet për sulmet e pushtetit

Ilir Mirena, drejtori i “Periskopit”, medium ky që u...

Situata aktuale në vend, Bislimi takohet me emisarin e Norvegjisë për Ballkanin Perëndimor

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog...

Mbrojtësi kryesor i Real Madridit mund të tundohet nga oferta e majme arabe, Benzema e do në skuadër

Antonio Rudiger ndihet për mrekulli te “Los Blancos”, ku...