Të fundit:

Haziri për qeverisjen e VV-së në Gjilan: Mirësevini në Komunën e Skandaleve

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, vazhdon me kritika ndaj...

“Të kemi rrëzu prej provimit”, “Je sharlatan”, shpërthen zënka mes Ramabajës e Zekës

Dy analistët e rregullt televiziv kanë pasur një duel...

Situata në veri mund të përkeqësohet, thotë shefi i EULEX-it

Çështja e sigurisë në veriun e Kosovës po përmendet...

Tag: Kurti

ISP BroadcastISP BroadcastISP BroadcastISP Broadcast

​Kurti takon “Inxhinierët Shqiptarë të Zvicrës”, theksoi rëndësinë e arsimit dual

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, së bashku me zëvendësministrin e Ekonomisë, Getoar Mjeku, ka takuar një delegacion të shoqatës "Inxhinierët Shqiptarë të...

Kurti për liberalizimin e vizave: Pritjes së gjatë po i vjen fundi

Këshilli i BE-së i jep dritën jeshile liberalizimit të vizave për Kosovën Kryeministri Albin Kurti reagoi pasi Këshilli i BE-së sot i dha dritën jeshile...

Kurti viziton mësuesin me të cilin ishin bashkë në burg

Kreu i Qeverisë së Kosovës, Albin Kurti, u ka uruar Ditën e Mësuesit të gjithë mësimdhënësve në manifestimin e 7 marsit, teksa ka theksuar...

​Jashari: Luftën që fituam me gjak nuk guxojmë ta humbim sot në tavolinë

Mbrojtja e luftës së drejt të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe shtetit tonë është obligim i secilit qytetarë dhe kjo kërkon unifikim i të...

​Kurti takon deputetin britanez, Martin Vickers, bisedojnë për energjinë e ripërtëritshme

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, mirëpriti deputetin e Parlamentit të Mbretërisë së Bashkuar nga radhët e Partisë Konservatore, njëherësh i dërguari për...

​Kurti takon Begajn: Shqipëria i gëzohet sukseseve të Kosovës

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka pritur në takim presidentin e Shqipërisë, Bajram Begaj, të cilin e falënderoi për pjesëmarrjen në kremten zyrtare të...

Kurti takoi Jim Xhemën: Roli i mërgatës në Amerikë i rëndësishëm në afirmimin e Kosovës

Kryeministri Albin Kurti, sot mirëpriti veprimtarin e shquar të mërgatës shqiptare në ShBA, Jim Xhema, së bashku me Kryetarin e Pan Federatës Shqiptare "VATRA",...

​Kurti: Bandat kriminale të mbështetura nga Serbia do të dështojnë në veri

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka paralajmëruar se bandat kriminale serbe në veri, mund të ngrisin përsëri barrikada, dhe të kenë sulme drejt Policisë...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Haziri për qeverisjen e VV-së në Gjilan: Mirësevini në Komunën e Skandaleve

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, vazhdon me kritika ndaj...

“Të kemi rrëzu prej provimit”, “Je sharlatan”, shpërthen zënka mes Ramabajës e Zekës

Dy analistët e rregullt televiziv kanë pasur një duel...

Situata në veri mund të përkeqësohet, thotë shefi i EULEX-it

Çështja e sigurisë në veriun e Kosovës po përmendet...

Hoxha deputetëve të PDK-së: Pse merreni me Kurtin kur s’keni kapacitet në vendimet e tij

Analisti politik, Ylli Hoxha, iu drejtua deputetëve të Partisë...

Fëmijët në komunën e Prishtinës nga muaji mars mund të vlerësohen falas te psikologu, logopedi dhe ergoterapeuti

Nga muaji mars, të gjithë fëmijët e kryeqytetit mund...