Të fundit:

Politikani serb: E vërteta për Adem Jasharin dhe luftën në Kosovë po i fshehet popullit në Serbi

Politikani serb, Boban Bogdanoviq, thotë se mbi kokën e...

Aforizma për krenarinë

Askush nuk dëshironi t’i lëndohet krenaria, sepse fundja kur...

Trendafilova me vizitë në Kosovë, PSD-ja e pret me protestë

Kryetarja e Dhomave të Specializuara të Kosovës, gjykatësja Ekaterina...
ISP Broadcast

Ishte në kërkim nga INTERPOL-i, arrestohet në Zveçan një shtetas serb

Është arrestuar dje në Zveçan një shtetas i Serbisë nën dyshimin se ka kryer...

Shqipëria sot përkujton 79-vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë

Shqipëria përkujton sot më 29 Nëntor, 79-vjetorin e Çlirimit...

Veliaj: Është çështje kohe bashkimi Kosovë – Shqipëri

Kryetari i Tiranës, Erion Veliaj ka thënë se është...

Ideja e Shqiptarisë

Shkruan: Afrim Kasolli- Çdo shoqëri që të mund të...

NATO uron Shqipërinë në 111 vjetorin e Pavarësisë

Aleanca Veriatlantike (NATO), e ka uruar aleatin e saj...
spot_img

Ka një lajm të mrekullueshëm për ata që pinë kafe amerikane

Kafeja e filtrit, pjesë e së cilës është kafeja...

Boronicat ulin rrezikun për sëmundje të zemrës deri në 20%

Ngjura e errët në boronica mund të zvogëlojë rrezikun...

Dështon mbledhja e Komisionit për Ekonomi

Ka dështuar shqyrtimi i Projektligjit që ishte paraparë të...

Të fundit

Ka një lajm të mrekullueshëm për ata që pinë kafe amerikane

Kafeja e filtrit, pjesë e së cilës është kafeja...

Boronicat ulin rrezikun për sëmundje të zemrës deri në 20%

Ngjura e errët në boronica mund të zvogëlojë rrezikun...

Dështon mbledhja e Komisionit për Ekonomi

Ka dështuar shqyrtimi i Projektligjit që ishte paraparë të...

Mbajtja e zgjedhjeve të brendshme nuk është çështje momentumi, por e zbatimit të statutit

Shkruan: Afrim Kasolli -Kam qenë nga ata që në...

Politikani serb: E vërteta për Adem Jasharin dhe luftën në Kosovë po i fshehet popullit në Serbi

Politikani serb, Boban Bogdanoviq, thotë se mbi kokën e...
spot_imgspot_img

Më të lexuarat

Mbi 50% e seancave në vazhdime, monitoruesit kritikojnë legjislativin për mossigurim të kuorumit

 Nga Instituti i Kosovës për Drejtësi adresojnë kritika sa i përket numrit të vogël të projektligjeve të votuara, ndërkaq nga Instituti Demokratik i Kosovës...

Në rast të liberalizimit të vizave, fuqia e pasaportës së Kosovës do të katërfishohej

Përfundimi i procesit të shumëpritur të liberalizimit të vizave, përveç që do të lehtësonte lëvizjen e lirë për qytetarët e Kosovës do të katërfishonte...

Lëshohet urdhëresë për sjellje me detyrim ndaj Nol Nushit

Në mungesë të të akuzuarit Nol Nushi, është shtyrë seanca e paraparë për të hënën në Gjykatën Themelore në Prishtinë, në rastin ku i...

​Dua Lipa kritikon sërish spekulimet për Kupën e Botës

Dua Lipa mendon se Kupa e Botës ofron një "mundësi vërtet unike për të kërkuar llogari nga Katari", por këmbënguli se nuk ka asgjë...

Tërmet në Greqi

Një tërmet me magnitudë 4.4 të shkallës Rihter ka rënë në Kretë, sipas matjeve të Institutit Gjeodinamik. Epiqendra e tërmetit ishte 40 km, në veri-verilindje...

KFOR-i për situatën në veri: Me rëndësi të shmanget përshkallëzimi i ri, rruga drejt paqes është dialogu mes Prishtinës dhe Beogradit

Misioni i KFOR-it njoftoi sot se e vetmja rrugë drejt paqes është që Beogradi dhe Prishtina t’i zgjidhin çështjet e tyre përmes dialogut dhe...

Ahmeti: Zjarrfikësit e Kosovës të harruar nga shteti

Tahir Ahmeti, njohës i çështjeve të emergjencave dhe njëherësh Drejtor Ekzekutiv i Qendrës Kërkimore për Politika të Sigurisë (SPRC), tha se zjarrfikësit e Kosovës...

Enver Hasani: Marrëveshja shkel kushtetutën në çdo dispozitë

Ish-kryetari i Gjykatës Kushtetuese, Enver Hasani ka thënë dakordimi mes kryeministrit të Kosovës Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë Aleksandar Vuçiq, në Ohër, është...

ISP Broadcast licenson edhe platformën Digit ARB

Të hënën u mbajt mbledhja e katërt e Komisionit të Pavarur të Mediave (KPM) ku në këtë mbledhje janë licencuar edhe 14 kanalet e...

Yje

Krerët e FBK do të marrin pjesë në Asamblenë e Përgjithshme të FIBA Evropës

Krerët e Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) do të jenë pjesëmarrës të Asamblesë së Përgjithshme të FIBA Evropës. Presidenti i FBK-së, Arben Fetahu dhe...

Kosova tejet “ambicioze”, deklarohet parakandidate për Lojërat Mesdhetare 2030

Kosova është deklaruar parakandidate për Lojërat Mesdhetare 2030, që në pamje të parë ka shumë përfitime për shtetin tonë, por njëkohësisht duket tejet ambicioze...

Hadergjonaj: U shkatërruam nga ai barazim me Andorrën, do të rikthehemi për të kompensuar pikët e humbura

Përfaqësuesja e Kosovës ka zhvilluar dy ndeshjet e para për kampanjën kualifikuese të Euro 2024. Dardanët kanë luajtur baras në dy sfidat e para, fillimisht...

Opinione

Mbajtja e zgjedhjeve të brendshme nuk është çështje momentumi, por e zbatimit të statutit

Shkruan: Afrim Kasolli -Kam qenë nga ata që në disa raste e kam ngritur për diskutim hezitimin e (pa) qëllimshëm të...

Morina: 33 punëtorë teknikë marrin pagë sa këshilltari i MPJ-së

Punëtorët teknikë të Qendrave të Mjekësisë Familjare dhe të nëntë shkollave në Prishtinë kanë protestuar para komunës të martën, me kërkesë...

Kapitullimi politik i opozitës dhe rrezikimi i demokracisë

Shkruan: Afrim Kasolli- Me frikën dhe ankthin që janë duke e shpërfaqur ndaj mundësisë së zgjedhjeve të parakohshme, nuk është befasi...

Tradhtia e LDK-së ndaj republikës

Shkruan: Afrim Kasolli- Nuk jam ithtar i përdorimit të nocionit tradhti. Mirëpo, për aq kohë sa përdoret koncepti “patriotizëm kushtetues” atëherë...

Sport

Historia u shkrua në Seria A: Francesco Camarda lojtari më i ri që ka debutuar në këtë ligë

Senzacioni i Milanit, Francesco Camarda, ka bërë historinë teksa...

Karateisti nga Kosova, i dyti në kampionatin zviceran

Karateisti me prejardhje nga Kosova, Lorian Musa është një...

Legjenda e futbollit argjentinas Maradona përkujtohet në 3-vjetorin e vdekjes së tij

Diego Armando Maradona fitoi nëntë kampionate gjatë karrierës së...

Rashkaj: Gliha nuk bëri punë të keqe, unë jam gati të kontribuoj për Kombëtaren

Ish- futbollisti i Kombëtares së Kosovës, Anel Rashkaj nuk...

Shtyhet ndeshja ndërmjet Prishtinës dhe Dritës

Megjithëse më herët u dha njoftimi se dueli mes...

Rashkaj: Gliha nuk bëri punë të keqe, unë jam gati të kontribuoj për Kombëtaren

Ish- futbollisti i Kombëtares së Kosovës, Anel Rashkaj nuk e ka hedhur poshtë punën e bërë nga trajneri Primoz Gliha në Kombëtaren e Kosovës. Ai...
spot_img

Historitë e fundit

Qëndroni në kontakt:

255,324FansLike
97,058SubscribersSubscribe

Mos i humbisni:

Ka një lajm të mrekullueshëm për ata që pinë kafe amerikane

Kafeja e filtrit, pjesë e së cilës është kafeja...

Boronicat ulin rrezikun për sëmundje të zemrës deri në 20%

Ngjura e errët në boronica mund të zvogëlojë rrezikun...

Dështon mbledhja e Komisionit për Ekonomi

Ka dështuar shqyrtimi i Projektligjit që ishte paraparë të...

Mbajtja e zgjedhjeve të brendshme nuk është çështje momentumi, por e zbatimit të statutit

Shkruan: Afrim Kasolli -Kam qenë nga ata që në...

Politikani serb: E vërteta për Adem Jasharin dhe luftën në Kosovë po i fshehet popullit në Serbi

Politikani serb, Boban Bogdanoviq, thotë se mbi kokën e...