“Emrin Kosovë ia kemi falë Serbisë, ne jemi Shqipëri”, thotë Shemi

Këngëtari Shemsi Krasniqi ka theksuar se është gjithmonë pro...

Dëshmitarët rrëfejnë për maltretimet e të burgosurve shqiptarë nga i akuzuari për krime lufte, Dragisha Millenkoviq

Në Gjykatën e Prishtinës, më 20.06.2024, është mbajtur seanca...

Vdes një 47-vjeçare në Prizren pas rënies në hapësirën e ashensorit

Një grua ka humbur jetën mbrëmjen e së enjtes...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Siguri

Nuk ka më tolerime, Policia shqiptoi 15 mijë gjoba për tetë ditë

Policia e Kosovës ka njoftuar se nga tre prilli deri më 11 prill, ka shqiptuar 15 mijë e 347 gjoba. Me hyrjen në fuqi të...

Hajnat vjedhin para në një shtëpi në Gjilan

Policia e Kosovës ka njoftuar për një vjedhje që ka ndodhur ditën e enjte në Gjilan. Rasti ka ndodhur rreth orës 13:00. “Ankuesi mashkull ka raportuar...

Kosova pranon automjete për FSK-në nga Gjermania

Në kazermën e FSK-së “Adem Jashari është mbajtur ceremonia e pranim-dorëzimit të donacionit ne vlerë 2.7 milionë euro të automjeteve Rheinmetall nga Republika Federale...

Arrestohet i dyshuari i tretë për vjedhje në Therandë, policia gjen stoli dhe konfiskon një veturë

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar të dyshuarin e tretë për përfshirje në një vjedhje të rëndë në Sopi të Therandës. Sipas njoftimit...

Parandalohet gara ilegale, shoferi gjobitet me 400 euro

Njësia për Kontroll të Autostradave në kuadër të planit “Parandalimi i garave ilegale të shpejtësisë në autostradë” edhe një herë ka identifikuar kundërvajtësit. Në bazë...

Policia i dënon me nga 500 euro gjobë tre shoferë në Ferizaj dhe ua konfiskon automjetet

Policia i ka gjobitur me nga 500 euro tre shoferë në Ferizaj. Policia e Komunikacionit Rrugor ka zbatuar ligjin e ri me gjoba më të...

Maqedonci takohet me emisarin Peach: Theksova se jemi të përkushtuar për anëtarësim në NATO dhe BE

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci ka pritur sot në takim emisarin britanik për Ballkanin Perëndimor, Stuart Peach, shkruan Reporteri.net. Në takim u diskutua rreth situatës...

Arrestohet gruaja që sulmoi fizikisht gazetarët në Prishtinë

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka njoftuar sot se ka dërguar në mbajtje gruan që sulmoi brutalisht gazetaret e lajmi.net. Prokuroria ka njoftuar se ndërmarrjes së...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe
Extra AL PVC

Mos i humbisni:

Barcelona shpresonte ta shiste, por lojtari po largohet si i lirë

Barcelona ka të ngjarë të humbasë një tarifë transferimi...

“Emrin Kosovë ia kemi falë Serbisë, ne jemi Shqipëri”, thotë Shemi

Këngëtari Shemsi Krasniqi ka theksuar se është gjithmonë pro...

Dëshmitarët rrëfejnë për maltretimet e të burgosurve shqiptarë nga i akuzuari për krime lufte, Dragisha Millenkoviq

Në Gjykatën e Prishtinës, më 20.06.2024, është mbajtur seanca...

Mësoni sa hapa duhet patjetër t’i bëni në ditë për të hequr peshën trupore

Ecja është ndihmues esencial i heqjes së peshës, mbajtjes...

Vdes një 47-vjeçare në Prizren pas rënies në hapësirën e ashensorit

Një grua ka humbur jetën mbrëmjen e së enjtes...
spot_img