Bahtiri: Ura mbi Ibër nuk rrezikon askënd, marrëveshja është e kryer

Agim Bahtiri, ish-kryetar për dy mandate i Mitrovicës së...

“Mbështetja dhe reagimet më dhanë zemër”, Ilir Mirena flet për sulmet e pushtetit

Ilir Mirena, drejtori i “Periskopit”, medium ky që u...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Siguri

Kërcënoi tri gra të familjes, arrestohet një burrë në Ferizaj

Policia e Kosovës ka arrestuar burrin që tri gra në Ferizaj e raportuan se i ka kanosur verbalisht.     Me vendim të prokurorit, ai është dërguar...

Arrestohet një serb në Leshak – hyri ilegalisht në Kosovë

Policia ka arrestuar një serb në Leshak, pasi që i njëjti dyshohet se ka hyrë ilegalisht në territorin e Kosovës. I njëjti është arrestuar të...

Bënin gara me vetura – dënohen dy persona në Kamenicë

Policia e Kosovës për rajonin e Gjilanit ka bërë të ditur se ka dënuar dy persona për gara me vetura në aksi rrugore Kamenicë...

Policia jep detaje për vrasjen e gruas në Pejë

Zëdhënësi i Policisë së Kosovë për Pejë, Driton Rugova ka konfirmuar për TV Arbërinë, se një grua është vrarë mëngjesin e sotëm në Pejë. Sipas...

​Shkatërrohet grupi i trafikimit të parave nga Britania në Shqipëri

Katër anëtarë të dyshuar të një grupi kriminal të trafikimit të parave nga Britania e Madhe drejt Shqipërisë janë arrestuar nga autoritetet britanike. Të dyshuarit...

Po kërkohej nga Policia, arrestohet një person në aeroportin ”Adem Jashari”

Policia e Kosovës ka arrestuar një person të kërkuar ditën e sotme në aeroportin ndërkombëtar “Adem Jashari” . Ai ishte i kërkuar me urdhëresë të...

Arrestohet një person i kërkuar për veprën penale “Blerje dhe shitje e paautorizuar e narkotikëve”

Policia e Kosovës, ka konfirmuar se të hënën rreth orës 14:00, në aeroportin ndërkombëtar “Adem Jashari”, ka ndaluar një person të moshës 34-vjeçare, i...

Sulmi i Iranit ndaj Izraelit, mblidhet Këshilli i Sigurisë së Kosovës

Sulmi i Iranit ndaj Izraelit dhe implikimet e mundshme për paqen dhe sigurinë globale dhe rajonale ishte temë qendrore e Këshillit të Sigurisë së...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe
Extra AL PVC

Mos i humbisni:

Bahtiri: Ura mbi Ibër nuk rrezikon askënd, marrëveshja është e kryer

Agim Bahtiri, ish-kryetar për dy mandate i Mitrovicës së...

“Mbështetja dhe reagimet më dhanë zemër”, Ilir Mirena flet për sulmet e pushtetit

Ilir Mirena, drejtori i “Periskopit”, medium ky që u...

Situata aktuale në vend, Bislimi takohet me emisarin e Norvegjisë për Ballkanin Perëndimor

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog...

Mbrojtësi kryesor i Real Madridit mund të tundohet nga oferta e majme arabe, Benzema e do në skuadër

Antonio Rudiger ndihet për mrekulli te “Los Blancos”, ku...
spot_img