Të fundit:

Tetë të lënduar nga aksidenti në autostradën “Ibrahim Rugova”

Një aksident trafiku ka ndodhur në autostradën Ibrahim Rugova,...

Policia u bën thirrje shoferëve: Kujdes nga mjegulla, mbani nën kontroll shpejtësinë

Policia e Kosovës u ka bërë thirrje shoferëve për...

Blerim Isufaj zgjidhet kryeprokuror i Prokurorisë Speciale

Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK) me 9 vota për,...
ISP BroadcastISP Broadcast

Gjoshi: Ku janë Kurti, Osmani e Sveçla, pse në veri nuk po kalon shteti i Kosovës?

ISP Broadcast

Betim Gjoshi nga PDK, ka pyetur se ku janë kryeministrin Kurti, presidentja Osmani e ministri Sveçla, pas ngjarjeve në veri, raporton TV Arbëria.

Ai përmes një postimi në Facebook ka pyetur se pse nuk po kalon shteti i Kosovës në veri të tij.

Gjoshi ka bërë thirrje që KQZ të mos lihet e vetme dhe të mos shkelen të arriturat e Kosovës.

Postimi i tij i plotë:

Ku je Kryeministër, Albin Kurti?

Ku je Presidente, Vjosa Osmani?

Ku je Ministër, Xhelal Sveçla?

Pse nuk po kalon shteti i Kosovës në veri të Republikës së Kosovës?

Mos e leni vetë KQZ-në!

Kryeni punët tuaja, e të arriturat e Kosovës mos i shkelni me këmbët tuaja.

LEXO EDHE:

Policia jep detaje për shpërthimet në veri: Nuk ka të lënduar

Osmani: Situata në veri eskalon për shkak te bandave kriminale që përkrahën nga Vuçiq

 

Shpërthimet në Zubin Potok, Vuçiq: Janë urdhëruar nga Albin Kurti

spot_img

Të fundit

Deputeti i Bundestagut gjerman takohet me Kurtin

Deputeti i Bundestagut gjerman, Nils Schmid është takuar me...

Tetë të lënduar nga aksidenti në autostradën “Ibrahim Rugova”

Një aksident trafiku ka ndodhur në autostradën Ibrahim Rugova,...

Policia u bën thirrje shoferëve: Kujdes nga mjegulla, mbani nën kontroll shpejtësinë

Policia e Kosovës u ka bërë thirrje shoferëve për...

Blerim Isufaj zgjidhet kryeprokuror i Prokurorisë Speciale

Këshilli Prokurorial i Kosovës (KPK) me 9 vota për,...

Deputeti i Bundestagut gjerman takohet me Kurtin

Deputeti i Bundestagut gjerman, Nils Schmid është takuar me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti. Schmid që është edhe zëdhënësi i politikës së jashtme të SPD-së,...

Tetë të lënduar nga aksidenti në autostradën “Ibrahim Rugova”

Një aksident trafiku ka ndodhur në autostradën Ibrahim Rugova, Mazgit-Bresje, në të cilin janë përfshirë 14 automjete dhe janë lënduar disa persona. Drejtori i Emergjencës...

Policia u bën thirrje shoferëve: Kujdes nga mjegulla, mbani nën kontroll shpejtësinë

Policia e Kosovës u ka bërë thirrje shoferëve për kujdes gjatë vozitjes, sidomos gjatë mjegullës ku zvogëlohet dukshmëria. Policia ka kërkuar në një postim në...