“Emrin Kosovë ia kemi falë Serbisë, ne jemi Shqipëri”, thotë Shemi

Këngëtari Shemsi Krasniqi ka theksuar se është gjithmonë pro...

Dëshmitarët rrëfejnë për maltretimet e të burgosurve shqiptarë nga i akuzuari për krime lufte, Dragisha Millenkoviq

Në Gjykatën e Prishtinës, më 20.06.2024, është mbajtur seanca...

Vdes një 47-vjeçare në Prizren pas rënies në hapësirën e ashensorit

Një grua ka humbur jetën mbrëmjen e së enjtes...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Të ndryshme

Sa kohë duhet që një parfum të skadojë dhe a mund ta përdorim më pas?

Sipas Linda G. Levy, presidente e “The Fragrance Foundation”, jetëgjatësia e një arome të shkëlqyer varet nga 3 faktorë: përbërësit, ruajtja e tij dhe...

Mësimet e fshehura (të pashpjegueshme) në historitë e mëdha të dashurisë

Filmat e Disney, përrallat moderne të para në kinema e TV dhe përrallat e përjetshme na kanë rrëfyer për dashurinë që kur ishim fëmijë....

Katër gjërat që nuk duhet t’i bëni për të kënaqur të tjerët

Për t’u pëlqyer dhe pranuar nga shoqëria, ne shpesh përpiqemi të tregojmë se jemi të përsosur. Por është e rëndësishme të dini se askush...

Cilat janë 4 industritë që po shkaktojnë 2.7 milionë vdekje çdo vit në Europë

Katër industri, të duhanit, alkoolit, ushqimeve ultra të përpunuara dhe lëndëve djegëse fosile janë shkaktare të  2.7 milionë vdekje në Rajonin Evropian çdo vit. Në...

Banesa 250-vjeçare në Shkodër, dëshmi e kulturës dhe traditës

Projekti “Të çelen arkapijat”, frymëzuar nga proza e Migjenit me të njëjtin titull, prezanton një tjetër banesë të vjetër të Shkodrës, si mundësi unike...

Ekspertët zbulojnë të dhënat e hershme të fëmijërisë së Jezusit pasi deshifruan dorëshkrimin egjiptian mijëravjeçar

Eshtë zbuluar kopja më e hershme e njohur e një historie të pabesueshme rreth Jezusit duke kryer një mrekulli, e skalitur në një dorëshkrim...

Horoskopi, çfarë parashikojnë yjet për ju sot

Horoskopi Ditor E Enjte 20 Qershor 2024   Dashi Të lindur më: 21 Mars – 19 Prill Të enjten jeni i shqetësuar dhe po luftoni me disa komplikacione, që...

Studim alarmues: Pothuajse 2000 fëmijë vdesin çdo ditë nga ndotja e ajrit

Më shumë se 8 milionë vdekje, të fëmijëve dhe të rriturve, u shkaktuan nga ndotja e ajrit në vitin 2021, sipas një studimi të...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe
Extra AL PVC

Mos i humbisni:

Barcelona shpresonte ta shiste, por lojtari po largohet si i lirë

Barcelona ka të ngjarë të humbasë një tarifë transferimi...

“Emrin Kosovë ia kemi falë Serbisë, ne jemi Shqipëri”, thotë Shemi

Këngëtari Shemsi Krasniqi ka theksuar se është gjithmonë pro...

Dëshmitarët rrëfejnë për maltretimet e të burgosurve shqiptarë nga i akuzuari për krime lufte, Dragisha Millenkoviq

Në Gjykatën e Prishtinës, më 20.06.2024, është mbajtur seanca...

Mësoni sa hapa duhet patjetër t’i bëni në ditë për të hequr peshën trupore

Ecja është ndihmues esencial i heqjes së peshës, mbajtjes...

Vdes një 47-vjeçare në Prizren pas rënies në hapësirën e ashensorit

Një grua ka humbur jetën mbrëmjen e së enjtes...
spot_img