Të fundit:

Inspektorët rrënojnë tri furra të gëlqeres në Shtime

Inspektorët e Komunës së Shtimes këtë të premte kanë...

Begaj ua kërkon tri vendeve afrikane njohjen e pavarësisë së Kosovës

Presidenti shqiptar, Bajram Begaj, në New York ku po...

Thënie nga Ismail Kadare

Ismail Kadare është një ndër shkrimtarët më të mëdhenj...
ISP BroadcastISP Broadcast

Elon Musk: Nuk përjashtohet mundësia për ta bërë Twitterin me pagesë

ISP Broadcast

Miliarderi Elon Musk ka sugjeruar se të gjithë përdoruesit X (Ish-Twitter) mund të duhet të paguajnë për të pasur qasje në platformë.

Në një bisedë me kryeministrin izraelit Benjamin Netanyahu, Musk tha se sistemi i pagesave ishte mënyra e vetme për të luftuar robotët në rrjetin social, raporton BBC.

“Ne po kalojmë drejt një pagese të vogël mujore për përdorimin e sistemit”, tha shefi i Tesla-s dhe SpaceX.

Është e paqartë nëse ky ishte vetëm një koment spontan apo një sinjal i planeve më të forta që ende nuk janë bërë të ditura.

Musk ka thënë prej kohësh se zgjidhja e tij për të hequr qafe robotët dhe llogaritë e rreme në platformën e mediave sociale është t’u vendos tarifa llogarive të verifikuara.

Qëkur bleu Twitterin vitin e kaluar, ai është përpjekur të stimulojë përdoruesit të paguajnë për një shërbim të përmirësuar, i cili tani quhet X Premium.

Kjo është bërë duke u dhënë abonentëve me pagesë më shumë veçori, si postime më të gjata dhe rritje të shikueshmërisë në platformë.

/TV Arbëria

spot_img

Të fundit

Inspektorët rrënojnë tri furra të gëlqeres në Shtime

Inspektorët e Komunës së Shtimes këtë të premte kanë...

Begaj ua kërkon tri vendeve afrikane njohjen e pavarësisë së Kosovës

Presidenti shqiptar, Bajram Begaj, në New York ku po...

Thënie nga Ismail Kadare

Ismail Kadare është një ndër shkrimtarët më të mëdhenj...

Të hënën mblidhet Kryesia e Kuvendit

Nga Kuvendi i Republikës së Kosovës njoftojnë se të...

Inspektorët rrënojnë tri furra të gëlqeres në Shtime

Inspektorët e Komunës së Shtimes këtë të premte kanë rrënuar tri furra të gëlqeres, dy furra në fshatin Dugë dhe një në fshatin Karaçicë. Nga...

Begaj ua kërkon tri vendeve afrikane njohjen e pavarësisë së Kosovës

Presidenti shqiptar, Bajram Begaj, në New York ku po mbahet Asambleja e Kombeve të Bashkuara, ka shfrytëzuar këtë për të kërkuar njohjen e pavarësisë...

Thënie nga Ismail Kadare

Ismail Kadare është një ndër shkrimtarët më të mëdhenj bashkëkohorë, akademik, ish-deputet i Kuvendit Popullor (1970-’82) dhe zv/kryetar i Frontit Demokratik. Si shkrimtar shquhet kryesisht për prozë,...