Pas paralajmërimit të serbëve për protesta në Jarinjë, kjo është gjendja në këtë pikë kufitare

Sot gjatë ditës janë paralajmëruar protesta në Serbi, përkatësisht...

Haradinaj kujton heroin Fadil Nimani: ishte i pari në rezistencë e aksione, kudo që e kërkonte nevoja

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

E gjeti portofolin me mbi 700 euro e dy kartela bankare, qytetari e dorëzoi në Polici

Extra AL PVC

Një person me inicialet XH.R dorëzoi dje në Polici, në Kllokot një portofol që e kishte gjetur në afërsi të një marketi.

Policia sot informoi se në portofol kishte mbi 700 euro, 100 franga dhe dy kartela bankare.

Në stacionin policor, portofoli i gjetur iu kthye pronarit.

“Drejtoria Rajonale e Policisë Gjilan, Njësiti në komunitet i Policisë së Kosovës të Stacionit Policor Klloko me 05.12.2022 rreth orës 17:15 ne Stacionin Policor Kllokot , kanë pritur personi Xh. R. nga një fshat i Komunës së Vitisë i cili sjell një portofol që e kishte gjetur afër marketit “Viva-Fresht” në Kllokot . Ne portofol kishte një shumë parash (735 euro dhe 100 franga Zvicrani ) si dhe (2) dy kartela bankare. Policia e Kosovës kanë arrit që në bazë të kartelave bankare ta identifikojnë dhe thrrasin personin që e kishte humbur portofolin ( ai ishte duke qëndruar në Banjën e Kllokotit për rehabilitim). Në prezencë të policisë në stacionin policor në Kllokot , portofoli i gjetur i kthehet pronarit legjitim.”, informoi Policia.

Personi që kishte humbur portofolin, falënderoi personin që kishte gjetur atë, si dhe falënderoi Policinë./TV Arbëria

spot_img

Të fundit

Pas paralajmërimit të serbëve për protesta në Jarinjë, kjo është gjendja në këtë pikë kufitare

Sot gjatë ditës janë paralajmëruar protesta në Serbi, përkatësisht...

Haradinaj kujton heroin Fadil Nimani: ishte i pari në rezistencë e aksione, kudo që e kërkonte nevoja

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush...

Në fund të rrugëtimit të “BBV3”, Sara bën dedikimin emocionues për Bardhin

Siç e dimë, sonte është mbrëmja e fundit e...

Ja kur pritet të martohet Dafina Zeqiri

Këngëtarja e njohur, Dafina Zeqiri muaj më parë ka...

Pas paralajmërimit të serbëve për protesta në Jarinjë, kjo është gjendja në këtë pikë kufitare

Sot gjatë ditës janë paralajmëruar protesta në Serbi, përkatësisht në zonën afër pikë-kalimit kufitar me Kosovën, në Jarinjë. Aktualisht situata është e qetë në këtë...

Haradinaj kujton heroin Fadil Nimani: ishte i pari në rezistencë e aksione, kudo që e kërkonte nevoja

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka kujtuar heroin e kombit Fadil Nimani në përvjetorin e rënies. Haradinaj ka thënë se...

Në fund të rrugëtimit të “BBV3”, Sara bën dedikimin emocionues për Bardhin

Siç e dimë, sonte është mbrëmja e fundit e edicionit të tretë të formatit të “BBV” ku një prej 5 finalistëve do të fitojë...