Të fundit:

Kosova dhe BE nënshkruajnë marrëveshje me vlerë mbi 1 miliardë euro

Kosova dhe Bashkimi Evropian kanë nënshkruar marrëveshjen mbi pjesëmarrjen...

Tetë të lënduar nga aksidenti në autostradën “Ibrahim Rugova”

Një aksident trafiku ka ndodhur në autostradën Ibrahim Rugova,...

Policia u bën thirrje shoferëve: Kujdes nga mjegulla, mbani nën kontroll shpejtësinë

Policia e Kosovës u ka bërë thirrje shoferëve për...
ISP BroadcastISP Broadcast

E gjeti portofolin me mbi 700 euro e dy kartela bankare, qytetari e dorëzoi në Polici

ISP Broadcast

Një person me inicialet XH.R dorëzoi dje në Polici, në Kllokot një portofol që e kishte gjetur në afërsi të një marketi.

Policia sot informoi se në portofol kishte mbi 700 euro, 100 franga dhe dy kartela bankare.

Në stacionin policor, portofoli i gjetur iu kthye pronarit.

“Drejtoria Rajonale e Policisë Gjilan, Njësiti në komunitet i Policisë së Kosovës të Stacionit Policor Klloko me 05.12.2022 rreth orës 17:15 ne Stacionin Policor Kllokot , kanë pritur personi Xh. R. nga një fshat i Komunës së Vitisë i cili sjell një portofol që e kishte gjetur afër marketit “Viva-Fresht” në Kllokot . Ne portofol kishte një shumë parash (735 euro dhe 100 franga Zvicrani ) si dhe (2) dy kartela bankare. Policia e Kosovës kanë arrit që në bazë të kartelave bankare ta identifikojnë dhe thrrasin personin që e kishte humbur portofolin ( ai ishte duke qëndruar në Banjën e Kllokotit për rehabilitim). Në prezencë të policisë në stacionin policor në Kllokot , portofoli i gjetur i kthehet pronarit legjitim.”, informoi Policia.

Personi që kishte humbur portofolin, falënderoi personin që kishte gjetur atë, si dhe falënderoi Policinë./TV Arbëria

spot_img

Të fundit

Cili është problemi tani me Marrëveshjen e Ohrit?

Një sfidë e re për Serbinë - BE-ja dëshiron...

Kosova dhe BE nënshkruajnë marrëveshje me vlerë mbi 1 miliardë euro

Kosova dhe Bashkimi Evropian kanë nënshkruar marrëveshjen mbi pjesëmarrjen...

Nëna e Skënderbeut, Vjosava Tribalda ishte shqiptare nga Tetova e Pollogut

Nëna e Gjergjit, që vazhdimisht është prezantuar si Voisava...

Deputeti i Bundestagut gjerman takohet me Kurtin

Deputeti i Bundestagut gjerman, Nils Schmid është takuar me...

Cili është problemi tani me Marrëveshjen e Ohrit?

Një sfidë e re për Serbinë - BE-ja dëshiron të përfshijë dispozitat e Marrëveshjes së Ohrit në kapitullin 35 të negociatave. Çfarë do të...

Kosova dhe BE nënshkruajnë marrëveshje me vlerë mbi 1 miliardë euro

Kosova dhe Bashkimi Evropian kanë nënshkruar marrëveshjen mbi pjesëmarrjen e Kosovës në programin e BE-së “Qytetarët, barazia, të drejtat dhe vlerat”. Buxheti total i këtij...

Nëna e Skënderbeut, Vjosava Tribalda ishte shqiptare nga Tetova e Pollogut

Nëna e Gjergjit, që vazhdimisht është prezantuar si Voisava e që në latinishten dhe sllavishten e vjetër mund të deshifrohet dhe lexohet edhe si...