Të fundit:

Shqipëria sot përkujton 79-vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë

Shqipëria përkujton sot më 29 Nëntor, 79-vjetorin e Çlirimit...

Moti sot, vranët dhe me shi

Instituti Hidrometeorologjik bën të ditur se sot në Kosovë do të...

Memli Krasniqi bënë homazhe tek shtatorja e komandantit legjendar, Adem Jashari në Tiranë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi bashkë...
ISP BroadcastISP Broadcast

Cramon: E papranueshme kërkesa e Serbisë për kthim të ushtarëve

ISP Broadcast

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Evropian, Viola von Cramon, ka thënë se është e papranueshme kërkesa e Serbisë për kthimin e ushtarëve serbë në Kosovë, raporton TV Arbëria.

Përmes një shkrimi në Twitter, Von Cramon, ka thënë se sulmet ndaj EULEX-it dhe deklaratat për ushtarët serbë janë krejtësisht të papranueshme.

”Unë pres që barrikadat e serbëve të Kosovës të çmontohen si ulje e përshkallëzimit. Mbështetje e plotë për dialogun e udhëhequr nga BE”, tha Von Cramon.

 

 

 

LEXO EDHE:

Cramon: E papranueshme kërkesa e Serbisë për kthim të ushtarëve

spot_img

Të fundit

Shqipëria sot përkujton 79-vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë

Shqipëria përkujton sot më 29 Nëntor, 79-vjetorin e Çlirimit...

Moti sot, vranët dhe me shi

Instituti Hidrometeorologjik bën të ditur se sot në Kosovë do të...

Memli Krasniqi bënë homazhe tek shtatorja e komandantit legjendar, Adem Jashari në Tiranë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi bashkë...

Vogëlushi shqiptar që në vitin 1920 habiti amerikanët duke folur pesë gjuhë të huaja

Në vitin 1920 një vogëlush shqiptar habiti amerikanët duke...

Shqipëria sot përkujton 79-vjetorin e Çlirimit të Shqipërisë

Shqipëria përkujton sot më 29 Nëntor, 79-vjetorin e Çlirimit nga forcat fashiste italiane e gjermane. Gjatë Luftës së Dytë Botërore, Ushtria Nacional Çlirimtare e Shqipërisë...

Moti sot, vranët dhe me shi

Instituti Hidrometeorologjik bën të ditur se sot në Kosovë do të mbajë mot i vranët dhe me reshje shiu, ndërkaq në viset e larta edhe reshje...

Memli Krasniqi bënë homazhe tek shtatorja e komandantit legjendar, Adem Jashari në Tiranë

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi bashkë me djalin e tij Malin ka udhëtuar sot drejt Shqipërisë ku në Tiranë ka bërë...