Të fundit:

Haziri për qeverisjen e VV-së në Gjilan: Mirësevini në Komunën e Skandaleve

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, vazhdon me kritika ndaj...

“Të kemi rrëzu prej provimit”, “Je sharlatan”, shpërthen zënka mes Ramabajës e Zekës

Dy analistët e rregullt televiziv kanë pasur një duel...

Situata në veri mund të përkeqësohet, thotë shefi i EULEX-it

Çështja e sigurisë në veriun e Kosovës po përmendet...
ISP BroadcastISP BroadcastISP BroadcastISP Broadcast

Rajoni

Sulmi në Stamboll, arrestohen 40 persona e bastisen 25 adresa

Ministri i Brendshëm turk, Ali Yerlikaya, në lidhje me sulmin e djeshëm terrorist në Stamboll, tha se policia e Stambollit ka bastisur 25 adresa...

Avokati Stojkoviq ndalohet përsëri nga BIA serbe

Avokati serb, Çedomir Stojkoviq ka njoftuar se është ndaluar përsëri nga autoritetet serbe – rreth tri javë pasi bëri homazhe në kompleksin memorial në...

Serbia dëbon rusen që ishte kundër luftës, reagim ndërkombëtar kërkon Stradner

Analistja amerikane, Ivana Stradner ka reaguar pasi Serbia ka dëbuar nga vendi një shtetase ruse pasi e njëjta ishte shprehur kundër luftës pushtuese të...

Serbi që mori pjesë në masakrën e Dubravës, vrau dy familje për një natë, pritet të ekstradohet në Bosnje

Sinisha Petriç Zenica (38) duhet të ekstradohet në Bosnje dhe Hercegovinë në shkurt, dhe një herë u dënua për një nga vrasjet më monstruoze...

Sanduloviq rrëfehet për “The Guardian”, torturat e BIA-s ndaj tij: Më detyruan t’i puthja fotot e agjentëve të vdekur në Kosovë

Arrestimi i politikanit pro-perëndimor Nikolla Sanduloviq, i cili guxoi të kërkonte falje për krimet në Kosovë, flet për tensionet që ende janë të acaruara...

“Lista Serbe” për dinarin: QUINT do të jetë bashkëfajtor nëse do të ndodhë eksod i popullit serb

“Lista Serbe” sot ka mbajtur një konferencë për media pasi institucionet e Kosovës kanë vendosur që të procedojnë me Rregulloren e re të BQK-së...

Për vrasjen e gazetarit Quruvija, gjykata serbe i liron katër të akuzuarit

Gjykata e Apelit e Serbisë në Beograd i ka liruar të premten katër ish-pjesëtarët e Shërbimit të Sigurimit Shtetëror të Serbisë, të akuzuar për...

Gjeloshaj: Orientimi euroatlantik i Malit të Zi, i pacënueshëm

Pas zgjedhjeve të fundit parlamentare në Mal të Zi u zhbllokua funksionimi i disa institucioneve të drejtësisë dhe Mali i Zi zhvilloi konferencën ndërqeveritare...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe
Extra AL PVC

Mos i humbisni:

Haziri për qeverisjen e VV-së në Gjilan: Mirësevini në Komunën e Skandaleve

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, vazhdon me kritika ndaj...

“Të kemi rrëzu prej provimit”, “Je sharlatan”, shpërthen zënka mes Ramabajës e Zekës

Dy analistët e rregullt televiziv kanë pasur një duel...

Situata në veri mund të përkeqësohet, thotë shefi i EULEX-it

Çështja e sigurisë në veriun e Kosovës po përmendet...

Hoxha deputetëve të PDK-së: Pse merreni me Kurtin kur s’keni kapacitet në vendimet e tij

Analisti politik, Ylli Hoxha, iu drejtua deputetëve të Partisë...

Fëmijët në komunën e Prishtinës nga muaji mars mund të vlerësohen falas te psikologu, logopedi dhe ergoterapeuti

Nga muaji mars, të gjithë fëmijët e kryeqytetit mund...
spot_img