Arrestohet i dyshuari për sulm ndaj KFOR-it në Zveçan

Sonte Policia e Kosovës ka arrestuar një person të...

Konjufca pritet nga homologu i tij në RMV, flasin për të ardhmen e rajonit

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca është pritur...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Abdixhiku takoi Minxhozin, diskutuan për marrëdhëniet ekonomike

Extra AL PVC

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, sot priti në takim ambasadorin e Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozin, me të cilin bisedoi për marrëdhëniet mes dy vendeve, me theks të veçantë ato ekonomike.

Abdixhiku dhe Minxhozi, siç informoi LDK, shprehën nevojën për thellimin e mëtejmë të bashkëpunimit ekonomik për ballafaqimin më të lehtë të krizave aktuale si dhe avancimin e të dyja vendeve drejt integrimit ekonomik me BE-në.

“Bashkëpunimi ekonomik rajonal mbetet një prej rrugëve kyçe për zhvillimin e rajonit dhe integrimin në BE, e Kosova dhe Shqipëria mund dhe duhet të jenë model i një bashkëpunimi të shkëlqyer për rajonin.”, bëri të ditur LDK. /TV Arbëria 

spot_img

Të fundit

Arrestohet i dyshuari për sulm ndaj KFOR-it në Zveçan

Sonte Policia e Kosovës ka arrestuar një person të...

Konjufca pritet nga homologu i tij në RMV, flasin për të ardhmen e rajonit

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca është pritur...

Robert F. Kennedy Jr. afat deri të enjten për t’u kualifikuar për debatin në CNN të kandidatëve për president

Koha po mbaron për kandidatin e pavarur Robert F....

Një adoleshent ka humbur jetën në një aksident trafiku në Kumanovë

Më datë 18.06.2024 në ora 17:20 në SPB Kumanovë...

Arrestohet i dyshuari për sulm ndaj KFOR-it në Zveçan

Sonte Policia e Kosovës ka arrestuar një person të dyshuar për përfshirje në sulm ndaj pjesëtarëve të KFOR-it, ndodhur në maj 2023 në Zveçan. Lajmin...

Konjufca pritet nga homologu i tij në RMV, flasin për të ardhmen e rajonit

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca është pritur nga homologu i tij në Maqedoninë e Veriut. Konjufca bëri të ditur se kjo pritje ndodhi...

Robert F. Kennedy Jr. afat deri të enjten për t’u kualifikuar për debatin në CNN të kandidatëve për president

Koha po mbaron për kandidatin e pavarur Robert F. Kennedy Jr. që të kualifikohet për të marrë pjesë në debatin e parë televiziv për...