Bahtiri: Ura mbi Ibër nuk rrezikon askënd, marrëveshja është e kryer

Agim Bahtiri, ish-kryetar për dy mandate i Mitrovicës së...

“Mbështetja dhe reagimet më dhanë zemër”, Ilir Mirena flet për sulmet e pushtetit

Ilir Mirena, drejtori i “Periskopit”, medium ky që u...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Tag: LDK-ja

ISP BroadcastISP BroadcastISP BroadcastISP Broadcast

Gashi: Nëse nuk kalon ky amandament, LDK’ja do t’i drejtohet Gjykatës Kushtetuese

Është miratuar amandamenti i propozuar nga Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi, i cili kërkoi që të fshihet fjalia e paragrafit 6...

Abdixhiku takoi Minxhozin, diskutuan për marrëdhëniet ekonomike

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, sot priti në takim ambasadorin e Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozin, me të cilin bisedoi për...

Veliu: Projektligji për zyrtarët publikë në kundërshtim me Kushtetutën

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu ka thënë se Projektligji për zyrtarët publikë është në kundërshtim me Kushtetutën e vendit. Deputeti opozitar, në...

Zhdukja e mostrave të Astrit Deharit, LDK kërkon dorëheqjen e Haxhiut: Në të kundërtën ta shkarkojë Kurti

Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) po kërkon shkarkimin e dorëheqjes së Drejtësisë, Albulena Haxhiu pasi konsideron se ajo duhet të marrë përgjegjësi për zhdukjen...

Hoti e kritikon Kurtin për ndryshimin e fjalëve: Dikur më gjuaje me e sprej e me gaz lotsjellës

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, tha se kryeministrit Albin Kurti ia ka ndryshuar fjalët. Hoti, i ka përmendur Kurtit kur e...

Mustafa e kritikon Qeverinë se nuk morri asnjë veprim për krizën energjetike

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Besian Mustafa ka thënë se Qeveria Kurti nuk ndërmori asnjë veprim për të gjetur zgjidhje për krizën...

Hoti: Komisioni për Buxhet miratoi Projektligjin për tërheqjen e mjeteve nga Trusti

Deputeti i LDK-së Avdullah Hoti ka bërë të ditur se Komisioni për Buxhet e miratoi sot Projektligjin për tërheqjen e mjeteve nga Trusti Pensional,...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Bahtiri: Ura mbi Ibër nuk rrezikon askënd, marrëveshja është e kryer

Agim Bahtiri, ish-kryetar për dy mandate i Mitrovicës së...

“Mbështetja dhe reagimet më dhanë zemër”, Ilir Mirena flet për sulmet e pushtetit

Ilir Mirena, drejtori i “Periskopit”, medium ky që u...

Situata aktuale në vend, Bislimi takohet me emisarin e Norvegjisë për Ballkanin Perëndimor

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog...

Mbrojtësi kryesor i Real Madridit mund të tundohet nga oferta e majme arabe, Benzema e do në skuadër

Antonio Rudiger ndihet për mrekulli te “Los Blancos”, ku...