Bahtiri: Ura mbi Ibër nuk rrezikon askënd, marrëveshja është e kryer

Agim Bahtiri, ish-kryetar për dy mandate i Mitrovicës së...

“Mbështetja dhe reagimet më dhanë zemër”, Ilir Mirena flet për sulmet e pushtetit

Ilir Mirena, drejtori i “Periskopit”, medium ky që u...
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Tag: BE-ja

ISP BroadcastISP BroadcastISP BroadcastISP Broadcast

Osmani takohet me ish-shefin e NATO-s: Kosova e palëkundur ndaj institucioneve euroatlantike

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka takuar sot Anders Fogh Rasmussen, ish-shefin e NATO-s, njëherit tani kryetar i “Rasmussen Global”, firmës ndërkombëtare të konsulencave...

Vuçiq: Ende nuk kemi marrë një draft nga BE-ja për marrëveshjen e zbatimit

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka deklaruar se Serbia dhe Kosova kanë paraqitur propozimet e tyre për planin e zbatimit, por që ende nuk...

Media serbe pretendon se BE-ja do t’ua ofrojë një dokument të ri Kurtit dhe Vuçiqit

Nëse nuk e pranon plotësisht marrëveshjen evropiane për Kosovën, Serbia do të humbasë mbështetjen e pesë vendeve që nuk e njohin Kosovën. Përveç kësaj,...

Eurodeputetët kërkojnë pezullimin e hyrjes së Katarit në Parlamentin Evropian

Parlamenti Evropian sot kërkoi që dera të "mbyllet" përkohësisht për këdo që përfaqëson interesat e Katarit dhe vendosi të pezullojë çdo veprim legjislativ në...

​Osmani pas aplikimit të Kosovës në BE: Maqedonia e Veriut e gatshme të ndihmojë në këtë proces

Ministri i Punëve të Jashtme i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani ka uruar popullin dhe institucionet e Republikës së Kosovës për aplikimin për anëtarësim...

Kurti: Pesë shtetet mos-njohëse nuk do të na pengojë në rrugëtimin evropian

Kryeministri Albin Kurti ka deklaruar se me përpjekjet për ta kthyer Kosovën prapa, Beogradi po ngelet i ngujuar në të kaluarën. Sipas tij, një...

Qeveria e Malit të Zi miratoi propozimin për ligjin për konfiskimin e pasurisë së fituar me vepër penale

Qeveria malazeze në mandatin e saj teknik miratoi sot projektligjin për konfiskimin e të ardhurave kriminale, i cili, siç u njoftua, është plotësisht në...

Begaj përshëndet aplikimin e Kosovës për anëtarësim në BE: Urime Kosovë e shumë suksese

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, sot përshëndeti dorëzimin e aplikimit të Kosovës për t'u anëtarësuar në Bashkimin Evropian. Begaj këtë e konsideroi akt të rëndësishëm...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Bahtiri: Ura mbi Ibër nuk rrezikon askënd, marrëveshja është e kryer

Agim Bahtiri, ish-kryetar për dy mandate i Mitrovicës së...

“Mbështetja dhe reagimet më dhanë zemër”, Ilir Mirena flet për sulmet e pushtetit

Ilir Mirena, drejtori i “Periskopit”, medium ky që u...

Situata aktuale në vend, Bislimi takohet me emisarin e Norvegjisë për Ballkanin Perëndimor

Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog...

Mbrojtësi kryesor i Real Madridit mund të tundohet nga oferta e majme arabe, Benzema e do në skuadër

Antonio Rudiger ndihet për mrekulli te “Los Blancos”, ku...