Të fundit:

Haziri për qeverisjen e VV-së në Gjilan: Mirësevini në Komunën e Skandaleve

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, vazhdon me kritika ndaj...

“Të kemi rrëzu prej provimit”, “Je sharlatan”, shpërthen zënka mes Ramabajës e Zekës

Dy analistët e rregullt televiziv kanë pasur një duel...

Situata në veri mund të përkeqësohet, thotë shefi i EULEX-it

Çështja e sigurisë në veriun e Kosovës po përmendet...

Tag: BE-ja

ISP BroadcastISP BroadcastISP BroadcastISP Broadcast

Vuçiq: Ende nuk kemi marrë një draft nga BE-ja për marrëveshjen e zbatimit

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka deklaruar se Serbia dhe Kosova kanë paraqitur propozimet e tyre për planin e zbatimit, por që ende nuk...

Media serbe pretendon se BE-ja do t’ua ofrojë një dokument të ri Kurtit dhe Vuçiqit

Nëse nuk e pranon plotësisht marrëveshjen evropiane për Kosovën, Serbia do të humbasë mbështetjen e pesë vendeve që nuk e njohin Kosovën. Përveç kësaj,...

Eurodeputetët kërkojnë pezullimin e hyrjes së Katarit në Parlamentin Evropian

Parlamenti Evropian sot kërkoi që dera të "mbyllet" përkohësisht për këdo që përfaqëson interesat e Katarit dhe vendosi të pezullojë çdo veprim legjislativ në...

​Osmani pas aplikimit të Kosovës në BE: Maqedonia e Veriut e gatshme të ndihmojë në këtë proces

Ministri i Punëve të Jashtme i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani ka uruar popullin dhe institucionet e Republikës së Kosovës për aplikimin për anëtarësim...

Kurti: Pesë shtetet mos-njohëse nuk do të na pengojë në rrugëtimin evropian

Kryeministri Albin Kurti ka deklaruar se me përpjekjet për ta kthyer Kosovën prapa, Beogradi po ngelet i ngujuar në të kaluarën. Sipas tij, një...

Qeveria e Malit të Zi miratoi propozimin për ligjin për konfiskimin e pasurisë së fituar me vepër penale

Qeveria malazeze në mandatin e saj teknik miratoi sot projektligjin për konfiskimin e të ardhurave kriminale, i cili, siç u njoftua, është plotësisht në...

Begaj përshëndet aplikimin e Kosovës për anëtarësim në BE: Urime Kosovë e shumë suksese

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, sot përshëndeti dorëzimin e aplikimit të Kosovës për t'u anëtarësuar në Bashkimin Evropian. Begaj këtë e konsideroi akt të rëndësishëm...

Kurti pas dorëzimit të aplikimit në BE: Ditë historike për Kosovën

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë sot në Pragë se pret që Kosova ta marrë së shpejti pyetësorin për anëtarësim në Bashkimin Evropian. Në...
spot_imgspot_img
255,324FansLike
128,657FollowersFollow
97,058SubscribersSubscribe

Haziri për qeverisjen e VV-së në Gjilan: Mirësevini në Komunën e Skandaleve

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, vazhdon me kritika ndaj...

“Të kemi rrëzu prej provimit”, “Je sharlatan”, shpërthen zënka mes Ramabajës e Zekës

Dy analistët e rregullt televiziv kanë pasur një duel...

Situata në veri mund të përkeqësohet, thotë shefi i EULEX-it

Çështja e sigurisë në veriun e Kosovës po përmendet...

Hoxha deputetëve të PDK-së: Pse merreni me Kurtin kur s’keni kapacitet në vendimet e tij

Analisti politik, Ylli Hoxha, iu drejtua deputetëve të Partisë...

Fëmijët në komunën e Prishtinës nga muaji mars mund të vlerësohen falas te psikologu, logopedi dhe ergoterapeuti

Nga muaji mars, të gjithë fëmijët e kryeqytetit mund...